Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6036
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Niedziela, 3 lutego 2008, 15:26
Aktualizacja: 15:28
Autor: RED
Fot. ...
W najnowszym, 69. wydaniu Tygodnika Jelonka, przeczytasz:

.
Kierowco, nie zabijaj!
Piąte przykazanie Dekalogu najczęściej łamane jest na drogach. Skutki są tragiczne. Giną ludzie, a ofiar przybywa. Będzie jeszcze gorzej, bo przybywa także aut na drogach.

Forsa albo życie
Kulisy napadu na bank w centrum miasta. Policja nadal intensywnie szuka sprawcy.

Szpital pod lupą
Nie będzie tolerowania spóźnień ani wyjść przed czasem. W szpitalu zamontowano elektroniczne czytniki czasu pracy. – To niepotrzebny wydatek i próba kontrolowania nas – denerwują się lekarze. Dyrekcja zaprzecza i twierdzi, że chodzi tylko o zaprowadzenie porządku.

Modlą się i płacą
Kiedy biskup legnicki powołał im parafię, ucieszyli się. Ale gdy w styczniu nowy ksiądz proboszcz przyszedł z kolędą i wręczył wiernym cennik posług, między innymi dwie intencje mszalne w roku po 30 złotych każda, mina im zrzedła. Czy proboszcz nowo powstałej parafii zamieni się w poborcę podatkowego?

Tylko koni żal
– Właściciel stada koni w Cieplicach nie ma sumienia – alarmują pracownicy pobliskich wodociągów. – Zwierzęta stoją na otwartym polu dzień i noc, w deszcz, mróz i śnieg. Zainteresowany zapewnia, że zwierzętom nic nie grozi i że są one pod dobrą opieką. Jak jest naprawdę?

Groza na szlakach
Lawina przygniotła dwoje ludzi obok schroniska Samotnia. Wcześniej ratownicy GOPR szukali kobiety, która zsunęła się w dół kotła. – W Karkonoszach jest bardzo niebezpiecznie – ostrzegają ratownicy.

Królowa wód
Gasiła pragnienie kilku pokoleń jeleniogórzan i ciepliczan podczas wesel, imienin, uroczystości rodzinnych, czy zwykłych posiłków. Podobno świetna na kaca. W butelkach 0,33 l, których już nie uświadczysz, zamawiana przez klientów skrzynkami, woda mineralna staje się powoli wyparowującą legendą Cieplic.

Zadanie (nie) za karę
Nie ma żadnych przepisów pozwalających nauczycielom rozporządzać wolnym czasem uczniów – ogłosił niedawno Krzysztof Olędzki, społeczny rzecznik praw ucznia. W szkołach zawrzało. A jak wygląda sytuacja w Jeleniej Górze? Czy uczniowie mają zbyt dużo zadawane do domu?

Galeria pod górkę
Zakończyły się prace archeologiczne przy ul. Jasnej. W tym miejscu ma powstać galeria handlowa, ale do jej budowy jeszcze daleka droga. Co stoi na przeszkodzie tej inwestycji?

Ponadto:
– porcja rozmaitości
– Jelonka wczoraj
– plebiscyt na „Złotą piątkę” sportowców
– poradnik Jelonki
– Medycyna i zdrowie

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~jaanekk 3-02-2008 16:03
i bardzo dobrze, że wprowadzili elektroniczne czytniku czasu pracy w szpitalu!!! wreszcie nie będzie godzinnych spóźnień lekarzy
~Niestety emeryt. 3-02-2008 17:13
Jaasiuu !! Nie ciesz się przedwcześnie!!! To nic ,ze przyjda punktualnie, ale zanim wypija kawke, podszczypia dla dobrej przemiany materiii pielęgniarki, namyśla sie co warto, a czego nie warto w casie " dyzuru" robić - to i tak liczba kolejkowiczów przypisanych na dany dzień nie zmieni się!!! I tak będziesz stał u klamki nawet zdychając niczego nie przyspieszysz - bo jest ustalona norma i stawkogodzina czy też pacjentogodzina!!! Ale po prywatyzacji Szpitala, sytuacja się zmieni!!! Ci co maja forsę i tak szybciej i lepiej zostana obsłużeni. A wy emeryci i renciści POpierajćie Tuska czynem - umierajcie przed terminem!!!
~katolik 3-02-2008 18:48
Ten ksiądz, to chyba z zabobrzańskiej parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty "awansował"...
~jaanekk 3-02-2008 20:13
no a ja już tak optymistycznie się nastawiłem...
~dr dree 5-02-2008 14:00
widzę że chamstwo i drobnomieszczaństwo w obrażaniu lekarzy wszędzie jest obecne...szkoda bo gdyby nie Ci lenie i wałkonie jak to miało miejsce w ich obrażaniu nie raz ratowali życie ludziom w tym szpitalu. ale co tam wieszajcie na nich psy i w ogóle. i tak z ręką na sercu powiedzcie ilu z was jest gotowych do podjęcia pracy przy której trzeba uczyć się przez cały okres kariery zawodowej, podejmować decyzje dotyczące życia ludzkiego, pracy na starym i niedokładnym sprzęcie za nawet 3000 zł jak to mówił dyrektor Biardzki (ponoć tak płaci się lekarzom). ja uważam że z tej trójki powinna zrobić się 7 dla początkujących lekarzy a co najmniej 12 dla lekarzy z doświadczeniem i dużym stażem. pewnie teraz wszyscy naskoczą na mnie i moje zdanie ale co tam...lepiej przecież płacić posłom i urzędnikom państwowym... gnijcie w swojej drobnomieszczańskiej myśli... może kiedyś któryś z tych niedocenianych przez was lekarzy uratuje wam życie po godzinach pracy i nie dostanie za to nic oprócz prawdopodobnie łaskawego słowa dziękuje...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group