Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4229
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach

Niedziela, 3 lutego 2008, 15:26
Aktualizacja: 15:28
Autor: RED
Region Jeleniogórski: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach
Fot. ...
W najnowszym, 69. wydaniu Tygodnika Jelonka, przeczytasz:

.
Kierowco, nie zabijaj!
Piąte przykazanie Dekalogu najczęściej łamane jest na drogach. Skutki są tragiczne. Giną ludzie, a ofiar przybywa. Będzie jeszcze gorzej, bo przybywa także aut na drogach.

Forsa albo życie
Kulisy napadu na bank w centrum miasta. Policja nadal intensywnie szuka sprawcy.

Szpital pod lupą
Nie będzie tolerowania spóźnień ani wyjść przed czasem. W szpitalu zamontowano elektroniczne czytniki czasu pracy. – To niepotrzebny wydatek i próba kontrolowania nas – denerwują się lekarze. Dyrekcja zaprzecza i twierdzi, że chodzi tylko o zaprowadzenie porządku.

Modlą się i płacą
Kiedy biskup legnicki powołał im parafię, ucieszyli się. Ale gdy w styczniu nowy ksiądz proboszcz przyszedł z kolędą i wręczył wiernym cennik posług, między innymi dwie intencje mszalne w roku po 30 złotych każda, mina im zrzedła. Czy proboszcz nowo powstałej parafii zamieni się w poborcę podatkowego?

Tylko koni żal
– Właściciel stada koni w Cieplicach nie ma sumienia – alarmują pracownicy pobliskich wodociągów. – Zwierzęta stoją na otwartym polu dzień i noc, w deszcz, mróz i śnieg. Zainteresowany zapewnia, że zwierzętom nic nie grozi i że są one pod dobrą opieką. Jak jest naprawdę?

Groza na szlakach
Lawina przygniotła dwoje ludzi obok schroniska Samotnia. Wcześniej ratownicy GOPR szukali kobiety, która zsunęła się w dół kotła. – W Karkonoszach jest bardzo niebezpiecznie – ostrzegają ratownicy.

Królowa wód
Gasiła pragnienie kilku pokoleń jeleniogórzan i ciepliczan podczas wesel, imienin, uroczystości rodzinnych, czy zwykłych posiłków. Podobno świetna na kaca. W butelkach 0,33 l, których już nie uświadczysz, zamawiana przez klientów skrzynkami, woda mineralna staje się powoli wyparowującą legendą Cieplic.

Zadanie (nie) za karę
Nie ma żadnych przepisów pozwalających nauczycielom rozporządzać wolnym czasem uczniów – ogłosił niedawno Krzysztof Olędzki, społeczny rzecznik praw ucznia. W szkołach zawrzało. A jak wygląda sytuacja w Jeleniej Górze? Czy uczniowie mają zbyt dużo zadawane do domu?

Galeria pod górkę
Zakończyły się prace archeologiczne przy ul. Jasnej. W tym miejscu ma powstać galeria handlowa, ale do jej budowy jeszcze daleka droga. Co stoi na przeszkodzie tej inwestycji?

Ponadto:
– porcja rozmaitości
– Jelonka wczoraj
– plebiscyt na „Złotą piątkę” sportowców
– poradnik Jelonki
– Medycyna i zdrowie

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group