Zalogowanych: 15

Żmigród: Twierdza Żmigród ponownie zdobyta!

Sobota, 29 września 2012, 18:23
Aktualizacja: 0:43
W 9. kolejce piłkarskiej IV–ligi Karkonosze wygrały w Żmigrodzie z Piastem 3:1! Dzięki wygranej biało–niebiescy zbliżyli się do lidera na jeden punkt.

Stadion w Żmigrodzie jest prawdziwą twierdzą dla rywali, w poprzednim sezonie tylko jednej drużynie udało się wywieźć komplet punktów w gorącego terenu, a był to zespół... Karkonoszy! W obecnym sezonie w 3 meczach żmigrodzianie również nie znaleźli pogromcy, aż do meczu... z Karkonoszami! W sobotnim spotkaniu miejscowy Piast przegrał z ekipą z Jeleniej Góry 1:3.

Bardzo dobry występ zanotował Łukasz Kowalski, który już na początku meczu dał prowadzenie gościom z rzutu wolnego. Na 2:0 podwyższył Mariusz Malarowski i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron Piast za wszelką cenę chciał odmienić losy spotkania, ale to jeleniogórzanie zaskoczyli po raz kolejny. W 58' Kowalski poprawił swój wyczyn z początku meczu zdobywając jeszcze piekniejszą bramkę ze stałego fragmentu gry. Do końcowych minut Karkonosze zepchnięte do głębokiej defensywy starały się utrzymać wysokie prowadzenie, na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem honorowego gola dla lidera zdobył Piotrowski ustalając wynik na 1:3. Dzięki wygranej w Żmigrodzie biało-niebiescy zbliżyli się do pokonanego rywala na jeden punkt. W przypadku remisu w niedzielnym spotkaniu Piasta Zawidów z Orlą Wąsosz, Karkonosze awansują na drugą lokatę w tabeli, zaś w przypadku zwycięstwa którejś z ekip zachowają wysokie trzecie miejsce.

W następnej kolejce (6/7.X) Karkonosze ponownie zagrają na wyjeździe, tym razem w Strzegomiu z AKS-em.

MKS Piast Żmigród - Karkonosze Jelenia Góra 1:3 (0:2)

Karkonosze: Dubiel - Wawrzyniak, Walczak, Ziomek, Jurkowski, Malarowski, Hamowski, Krakówka, Gałuszka, Khodzamkulov, Kowalski. Zmiany: Szramowiat, Bednarczyk.