Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 3927
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Turystka z Czech z dziećmi zagubiła się w górach

Czwartek, 3 lipca 2014, 12:37
Aktualizacja: 12:38
Autor: 112
Region: Turystka z Czech z dziećmi zagubiła się w górach
Fot. 112
Policjanci z Karpacza pomogli turystce z Czech oraz jej czwórce dzieci bezpiecznie wrócić do domu. Turyści wyruszyli z Pecu na Śnieżkę, a schodząc pomylili szklaki i znaleźli się w Karpaczu. Kobieta o swojej sytuacji powiadomiła jeleniogórską policję. Funkcjonariusze odnaleźli ją wraz z dziećmi i odwieźli do Domu Śląskiego. Tam przekazali pod opiekę czeskich służb.

Wczoraj (2 lipca 2014 roku) około godziny 18.25 z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze skontaktowała się 40-letnia obywatelka Czech i poprosiła o pomoc. Kobieta poinformowała, że wraz ze swoimi dziećmi (w wieku 3, 7, 10 i 19 lat) wyruszyli z Pecu na Śnieżkę, jednak schodząc pomylili szlaki i znaleźli się w Karpaczu. 40-latka nie potrafiła jednak określić dokładnie gdzie się znajduje.

- Oficer dyżurny na poszukiwanie kobiety wysłał policjantów z Karpacza – relacjonuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze. - Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie zaginionej. Sprawdzili ulicę Leśną, Grzybową, gdzie na terenie Parku Karkonoskiego zauważyli kobietę z czwórką dzieci. Policjanci skontaktowali się za pośrednictwem GOPR ze służbą czeską w celu przekazania im rodziny. Umówili się, że spotkają się w Domu Śląskim. Tam też funkcjonariusze ich odwieźli . Pod schroniskiem oczekiwała już służba czeska, która zaopiekowała się rodziną – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group