Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10003
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Turyści rozpoczęli sezon

Poniedziałek, 1 marca 2010, 12:27
Aktualizacja: 12:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Turyści rozpoczęli sezon
Fot. Organizator
Choć do astronomicznej wiosny jeszcze 20 dni, miłośnicy wędrówek połączonych z poznawaniem atrakcji regionu już wczoraj udali się na pierwszą z cyklu wycieczek XL Rajdu na Raty.

Po raz pierwszy popularna impreza turystyczna nosi imię zmarłego w zeszłym roku inicjatora rajdu i zasłużonego działacza Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Teofila Ligenzy vel Ozimka. Także po raz pierwszy wprowadzono znaczek rajdowy z nazwą imprezy, sylwetką zamku Chojnik, łbem orła bielika oraz symbolem Ducha Góra – informują nas organizatorzy.

– Na pierwszej wyprawie grupa około 60 turystów przeszła z Cieplic przez Staniszów i Czarne do Jeleniej Góry. Tu w Klubie Nauczyciela przy ulicy Bankowej Wiktor Gumprecht przedstawił plan wycieczek na bieżący sezon.
W 2010 roku oferta jest bogatsza bo oprócz niedzielnych wypraw pieszych będzie wielodniowa wycieczka do Czech. Raz w miesiącu odbędzie się również sobotnia wycieczka autokarowa do ciekawych miejsc w kraju. Nowością będzie również realizowana raz na miesiąc sobotnia wycieczka o bardziej krajoznawczym charakterze.

Więcej informacji na stronach http://www.rajdnaraty.webreporter.pl/ http://www.pttk-jg.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group