Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10699
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Turyści i narciarze szczęśliwi

Sobota, 13 lutego 2021, 8:18
Aktualizacja: 8:20
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: Turyści i narciarze szczęśliwi
Fot. Przemek Kaczałko
Od piątku (12.02) otworzono w reżimie sanitarnym m.in. stoki narciarskie, hotele, czy baseny. Karpacz i Szklarska Poręba od razu to odczuły, bo turystów spragnionych wolności nie brakuje.

Kontrowersyjne (bowiem za pomocą rozporządzeń zamiast ustawy) ograniczenia i zakazy nakładane przez rząd, od piątku zostały poluzowane, z czego mogą skorzystać turyści pragnący odpoczynku i zimowej aktywności sportowej. Otwarcie hoteli (do 50 proc. miejsc noclegowych), stoków narciarskich czy basenów (nie dotyczy aquaparków) - spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem Polaków, gdyż niewiele po ogłoszeniu decyzji przez premiera Morawieckiego, większość miejsc została zarezerwowana. Już w piątek w miejscowościach turystycznych naszego regionu pojawiło się wielu miłośników narciarstwa zjazdowego, narciarstwa biegowego, czy chodzenia po górskich szlakach.

W końcu - mówili zgodnie turyści z różnych rejonów kraju, których spotkaliśmy w Karpaczu.
Do pełni szczęścia brakuje jeszcze otwarcia restauracji, bowiem ciepłe posiłki na mrozie długo nie utrzymają temperatury, a chcielibyśmy jak ludzie usiąść i zjeść na miejscu - mówiła pani Kasia, która wraz z rodziną przybyła z Poznania.

Turyści podkreślali, że w działaniach rządu brakuje logiki, bowiem nie da się wytłumaczyć zamknięcia stoków narciarskich czy hoteli działających w reżimie sanitarnym, przy jednoczesnym otwarciu galerii handlowych. Ludzie mają nadzieję, że wkrótce wrócimy do normalności sprzed rządowego lockdownu.

Twoja reakcja na artykuł?

31
56%
Cieszy
5
9%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
15
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group