Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7806
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Turniej Gier i Zabaw – klasy pierwsze

Wtorek, 6 listopada 2018, 13:41
Aktualizacja: 14:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Turniej Gier i Zabaw – klasy pierwsze
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (6.11) w hali przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze rozpoczął się Turniej Gier i Zabaw organizowany przez Międzyszkolny Ośrodek Sportu. Z uwagi na brak dostępu do hali przy ul. Złotniczej, organizatorzy byli zmuszeni podzielić rywalizację an trzy dni i pierwszego wystąpiły pierwszaki.

W poprzednich latach impreza odbywała się w obiekcie przy ul. Złotniczej, ale z uwagi na brak odbioru hali Międzyszkolny Ośrodek Sportu musiał sobie radzić we własnych obiektach. Z tego powodu trzeba było rozdzielić Turniej Gier i Zabaw dla klas I-III na trzy dni, a gdy impreza odbywa się w dniach roboczych, skutkowało to pustkami na trybunach. Wyjątkowa sytuacja nie przeszkodziła uczniom w świetnej zabawie.

Istotne jest to, że impreza się odbywa i uczestniczą w niej dzieci, a jeśli wpisuje się w kontekst 100-lecia Odzyskania Niepodległości, to tylko przyklasnąć takiej inicjatywie - powiedział Piotr Paczóski, zastępca prezydenta miasta, który wraz z senatorem Krzysztofem Mrozem dokonał otwarcia imprezy.

Turniej zawierał elementy patriotyczne - poza wystrojem hali, dzieci i pozostali zgromadzeni w hali MOS-u odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, był też zapalony "znicz olimpijski", którego dokonała Alicja - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2, czyli zwycięzców sprzed roku.

Żyjemy w pięknym, wolnym kraju - chcieliśmy pokazać tym najmłodszym, że wychowanie fizyczne również może brać aktywny udział w wychowaniu patriotycznym - powiedział Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor MOS-u. - Dzieci dają z siebie wszystko, przeżywają wielkie emocje - jedni płaczą, drudzy cieszą się, ale tak to jest w zawodach sportowych - dodał organizator.

Podczas rywalizacji emocji nie brakowało, konkurencje były dostosowane do wieku uczestników i mimo prowadzenia klasyfikacji punktowej - reprezentanci każdej szkoły stawali tego dnia na najwyższym stopniu podium. W klasyfikacji punktowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 11, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 2, a trzecie Szkoła Podstawowa Nr 6. Kolejne miejsca zajęli: SP 13, SP 8, SP 7, SP 5 i SP 10. Dodatkową atrakcją były występy artystyczne dzieci z przedszkola Promyczek.

W środę (7.11) w hali przy ul. Sudeckiej rywalizować będą uczniowie klas drugich. Na czwartek zaplanowano zawody dla klas trzecich, po czym nastąpi wręczenie pucharów w klasyfikacji ogólnej.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group