Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 7157
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Tu jestem u siebie”, czyli międzynarodowy konkurs plastyczny dla dzieci

Wiadomości: Region
Środa, 8 sierpnia 2012, 6:47
Aktualizacja: 7:23
Autor: red
Fot. Archiwum SLK e.V.
Stowarzyszenie Południowo–Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu, w imieniu swojego niemieckiego partnera, zaprasza dzieci z Dolnego Śląska w wieku od 3 do 14 lat do udziału w międzynarodowym polsko– niemiecko–czeskim konkursie zatytułowanym „Tu jestem u siebie”. Prace można nadsyłać do 31 sierpnia 2012 r.

Konkurs został ogłoszony przez Saksońskie Kuratorium ds. Obszarów Wiejskich w Miltitz, z okazji 15. Dożynek Saksońskich, które w tym roku odbędą się od 21 do 23 września w miejscowości Sebnitz (Niemcy). Po stronie polskiej organizację konkursów wspiera Stowarzyszenie „Pogranicze” z Lubania. Partnerem czeskim jest zaś organizacja Venkovsky Prostor z Liberca.

Organizatorzy zapraszają dzieci z Dolnego Śląska, Saksonii i północnej części Czech do pokazania miejsc, sytuacji w których uczestnicy „są u siebie”, czują się dobrze lub jak w domu, związanych z pięknymi bądź pełnymi emocji momentami, które przeżyli. Być u siebie, czuć się dobrze można bowiem zarówno na wsi jak i w mieście, nad jeziorem, stawem czy też rzeką, na łące bądź w lesie, w górach lub nad morzem, w domu bądź daleko od niego, w zwyczajnych lub niezwykłych miejscach, w regionie w którym mieszkamy lub poza nim, ale także w rodzinie, wśród krewnych i przyjaciół.
Są już pierwsze prace. Wykonały je jako jedne z pierwszych dzieci ze szkoły podstawowej w Sebnitz (Niemcy).

Na autorów najlepszych prac czekają nagrody, które zostaną wręczone laureatom 22 września w Sebnitz w Niemczech.

Prace konkursowe można nadsyłać do 31 sierpnia 2012 r. pod adres: Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań z dopiskiem na kopercie: „Międzynarodowy konkurs plastyczny”

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group