• Niedziela, 8 grudnia 2019
  • Godz. 16:50
  • Imieniny: Marii, Wirgiliusza, Makarego, Światozara
  • Czytających: 6951
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Trzynaście dziewcząt w muzealnej radzie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 29 października 2010, 16:39
Aktualizacja: Sobota, 30 października 2010, 7:51
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Będą mogli za darmo zwiedzać wystawy, ale w zamian zadbają o wizerunek placówki i będą stały na straży ochrony zabytków. Mowa o trzynastu uczennicach Szkoły Podstawowej nr 11, które dziś odebrały zalakowane certyfikaty przynależności do Młodzieżowej Rady Muzeum Karkonoskiego.

Ewa Tucholska, Magdalena Semenowicz, Magdalena Pakuła, Aleksandra Łużna, Aleksandra Jędrzejewska, Aleksandra Sobczyk, Wiktoria Łukaszewska, Nikola Byczko, Marta Dębska, Kamila Baszak, Klaudia Battisti, Klaudia Bajduk oraz Weronika Wojtunik – oto członkinie Młodzieżowej Rady Muzeum Karkonoskiego. Przedstawicielki dziewcząt (nie wszystkie mogły przyjść) odebrały dziś z rąk Gabrieli Zawiły, dyrektor MK, certyfikaty potwierdzające przynależność do rady.

Młode sympatyczki Muzeum Karkonoskiego na co dzień są uczennicami klasy czwartej, piątej i szóstej Szkoły Podstawowej nr 11 im. F. Chopina na Zabobrzu. Placówka jest beneficjentem projektu „Wiem, umiem, świadomie wybieram” współfinansowanego przez Unię Europejską. Jednym z zadań była współpraca z Muzeum Karkonoskim. Podjęła się tego grupa dziewcząt pod opieką Grażyny Więznowskiej.

- Przystępując do współpracy z Muzeum Karkonoskim będziecie mogły obcować z eksponatami bez zapłaty za wstęp. Poznacie też historię jeleniogórskich zbiorów. O swojej pracy opowiedzą wam specjaliści pracujący u nas – powiedziała do dziewcząt Gabriela Zawiła. Zapowiedziano także wycieczki do jeleniogórskich zabytków, a także edukacyjne spacery po mieście. Młodzieżowa Rada Muzeum Karkonoskiego będzie odwiedzała placówkę raz w miesiącu.

Jednak te profity to jedna strona medalu. Poprzez członkowstwo w radzie uczennice zobowiązały się także do dbania o zabytki i o dobre imię Muzeum Karkonoskiego. Gabriela Zawiła uczulała dziewczęta na reagowanie w przypadku zauważenia dewastacji starych budynków, czy też niszczenia ich. Wyraziła też nadzieję, że współpraca z Muzeum poszerzy wiedzę młodzieży na temat regionu i jego atrakcji, a przy okazji będzie okolicznością do promocji placówki.

W spotkaniu, poprzedzonym krótkimi odwiedzinami poszczególnych działów Muzeum Karkonoskiego, uczestniczyli – prócz Gabrieli Zawiły i kierowniczki działu edukacyjnego Anety Firszt – pracownicy MK. Dyrektorka placówki zapowiedziała także konkurs dla młodzieży na wizję wnętrz muzeum po remoncie i rozbudowie, która trwa na muzealnym dziedzińcu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group