Zalogowanych: 2

Jelenia Góra: Trzycyfrówka Karkonoszy, Dwójka Ziębice przegrała z kretesem

Poniedziałek, 18 lutego 2013, 17:22
Aktualizacja: 17:23
Kolejne dwa punkty na swoim koncie zapisały młodziczki MKS–u MOS Karkonosze Jelenia Góra. Tym razem nasz zespół pokonał we własnej hali UKS Dwójkę Ziębice aż 100:27.

Tylko pierwsze minuty meczu były nerwowe, w 7. minucie meczu było po 9. Od tego momentu dziewczyny wrzuciły wyższy bieg i kwarta zakończyła się wygraną 20:9. Druga odsłona to już całkowita dominacja naszego zespołu. Dobra obrona i szybkie kontry załatwiły sprawę i do przerwy to jeleniogórzanki prowadziły 43:13. Druga połowa to kontrola i systematyczne powiększanie przewagi, a na parkiecie pojawiały się zawodniczki rezerwowe, co nie zmieniło jednak jakości gry. Widać było w zespole dobre przygotowanie fizyczne. Dwa tygodnie ferii przepracowane bardzo mocno dały efekt. Świadczy o tym wynik ostatniej części meczu, którą to nasze dziewczęta wygrały 37:6.

To był całkiem dobry mecz w naszym wykonaniu, zagraliśmy zespołowo zarówno w ataku jak i w obronie. Cztery zawodniczki rzuciły powyżej 10 punktów, dodatkowo na wielkie brawa zasłużyła najmłodsza w zespole Ada Kuczaj, która oprócz sześciu punktów miała też mnóstwo przechwytów, dzięki którym koleżanki zdobywały łatwe punkty – powiedział po meczu Marcin Markowicz, trener zespołu.

MKS MOS Karkonosze - UKS Dwójka Ziębice 100:27 (20:9, 23:4, 20:8, 37:6)

Punkty: Stefańczyk 20, Bogacz 17, Kobus 16, Kwietoń 16, Polowczyk 9, Korwin-Piotrowska 7, Kuczaj 6, Szczepańska 6, Kryszpin 2, Machacz 1, Chyczewska