Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7169
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Trzy wymiary w kinie Lot już jesienią!

Piątek, 12 sierpnia 2011, 7:24
Aktualizacja: 7:34
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Trzy wymiary w kinie Lot już jesienią!
Fot. Jelonka.com
Na taką atrakcję mieszkańcy Jeleniej Góry czekali od dawna. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, od końca września w kinie Lot będzie można obejrzeć filmy w 3D. Obecnie właściciel kina, Odra Film z Wrocławia, ogłosił przetarg na dostawę sprzętu. Rozstrzygnięcie odbędzie się po 18 sierpnia.

Na taką rewolucję pochodzące z lat 30. XX wieku kino Lot czekało wiele lat. Obecnie ma ono 333 miejsca, ekran o wymiarach 8,10 m x 3,70 m oraz 24 głośniki w ramach nagłośnienia typu Dolby Surround Stereo. Już niebawem ma się to jednak zmienić.

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie będzie żadnego odwołania od wyników przetargu, z końcem września w jeleniogórskim kinie Lot będzie można obejrzeć filmy w 3D. Na coś takiego mieszkańcy czekali wiele lat. Poza Bolesławcem będziemy jedynym kinem w regionie z takim sprzętem. Jakość oglądanych filmów zmieni się diametralnie – mówi Roman Golubiński, kierownik Kina Lot w Jeleniej Górze.

Do jeleniogórskiego Lotu zakupiony zostanie cyfrowy zestaw z funkcją 3D, w tym: kinowy projektor cyfrowy w standardzie DCI, serwer kinowy w standardzie DCI, zestaw do projekcji 3D, odpowiedni obiektyw do projektora cyfrowego umożliwiający projekcje w standardzie DCI, lampę (kolbę) ksenonową o odpowiedniej mocy dla projekcji cyfrowych, w tym 3D dla sali przeznaczonej do cyfryzacji, dedykowany komputer lub panel sterujący projektora, procesor wizyjny (skaler) do obsługi sygnałów wizyjnych z innych źródeł, 335 sztuk okularów 3D, bramki antykradzieżowe do okularów 3D, zmywarko-suszarka do okularów 3D wraz ze stojakiem i koszami oraz inne akcesoria.

Teraz jeleniogórzanie, którzy chcą obejrzeć filmy w takim standardzie, jeżdżą do Legnicy lub Wrocławia, a kino Lot często świeci na seansach pustkami. Dodajmy, że na początku tego roku zamknięto kino Marysieńka (działa tam chińska galeria handlowa), zaś zapowiedź powstania tzw. multipleksu w galerii Focus Mall przy ulicy Kilińskiego oddala się w czasie w związku z kłopotami inwestora.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group