Jelenia Góra: Trzy punkty dla Karkonoszy

Sobota, 26 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 26 sierpnia 2006, 21:53
Autor: Agnieszka Rafińska
Jeleniogórskie Karkonosze pokonały dzisiaj Piasta Zawidów 3:0 (2:0).

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki. Pierwszą groźną akcję stworzyli sobie gospodarze. W czternastej minucie spotkania ładnie z dystansu uderzał Malinowski, ale bez problemu jego strzał wyłapał bramkarz gości. Kolejna akcja ofensywna piłkarzy Karkonoszy dała już prowadzenie naszej drużynie. W dwudziestej piątej minucie Siatrak prostopadłym podaniem obsłużył Walczaka. Ten pociągnął wzdłuż linii i dośrodkował w pole karne. Piłka niefortunnie przedłużona przez obrońcę z Zawidowa trafiła na głowę Kowalskiego, a ten wpakował ją do siatki.

Prowadzenie dodało pewności jeleniogórzanom. Kontrolowali oni przebieg gry, a przy nadarzających się okazjach groźnie kontratakowali. Jedna z takich kontr zakończyła się drugą bramką. Akcja to niemal kopia sytuacji po której Karkonosze wyszły na prowadzenia. W trzydziestej czwartej minucie z lewej strony boiska dośrodkowywał Siatrak. W polu karnym znalazł się Kowalski i dokładnie zgrał piłkę na głowę Walczaka. Ten będąc na siódmym metrze przed bramka rywali dopełnił formalności. Do końca pierwszej połowy meczu wynik nie uległ już zmianie i do szatni Karkonosze schodziły z dwubramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się od ciosu miejscowych. Szybko przeprowadzona składna akcja, którą sprytnym strzałem w długi róg wykańcza Kowalski i jest już 3:0 dla Karkonoszy. Trafienie to podcięło skrzydła gościom, którzy chcieli jeszcze powalczyć o korzystny rezultat. Mimo starań napastników zawidowskiej „jedenastki” nie udało im się nawet zdobyć bramki kontaktowej. Podopieczni trenera Arteniuka świetnie sprawowali się w defensywie i nie dopuścili do żadnej groźnej sytuacji pod bramka Dubiela. Korzystny rezultat utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego. Karkonosze zainkasowały kolejne cenne trzy punkty.

<b>KS Karkonosze – Piast Zawodów 3:0 (2:0)</b>
1:0 Kowalski 25 min.
2:0 Walczak 34 min.
3:0 Kowalski 46 min.