Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 6870
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Trzy opowieści – najmłodsi tworzą książkę o mieście

Środa, 25 czerwca 2008, 15:39
Aktualizacja: 15:40
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Trzy opowieści – najmłodsi tworzą książkę o mieście
Fot. TEJO
Wydawnictwo to nietypowe, bo artystyczne. W dodatku narysowane przez jeleniogórskie dzieci, które spędzają czas na półkoloniach w JCK. Przez trzy tygodnie zorganizowanych wakacji takich kształcących zabaw będzie więcej. Hasło imprezy to "Trzy opowieści".

W środę uczestnicy półkolonii w Jeleniogórskim Centrum Kultury malowali i rysowali swoisty „portret” stolicy Karkonoszy. Najpierw „artystyczna” burza mózgów w grupach. Potem – działania.
Jaś oraz koleżanki i koledzy wymyślili, aby wrócić do czasów prehistorycznych i pokazać Jelenią Górę w epoce dinozaurów. Na pomalowanym na żółto tle dzieci poprzyklejały wycięte z papieru gady i dawne rośliny. Inni półkoloniści widzieli miasto pełne samochodów, jeszcze inni – wojskowego sprzętu i uzbrojenia.

– Pokażcie piękno Jeleniej Góry, kamieniczki i wszystko to, co jest dla niej charakterystyczne – prosiła Koryna Opala-Wnuk, prowadząca warsztaty. Nie zawsze jej sugestie znajdowały obicie w dziełach najmłodszych…
To oczywiście nie koniec prac nad niecodzienną książką: w kolejnych dniach dzieci będą uczestniczyć w wycieczkach, które zainspirują do kontynuowania dzieła.

W następnych tygodniach wakacji na najmłodszych w JCK czekają jeszcze dwie przygody. W opowieści drugiej Łukasz Duda, instruktor teatralny, wraz dziećmi będą pracowali nad bajką o najstarszym mieszkańcu lasów jeleniogórskich. W ramach projektu dziewczęta i chłopcy pojadą do artystycznego imperium Darka Milińskiego do Pławnej (3 lipca).

Z kolei opowieść czwarta zabierze wszystkich w czasy średniowieczne. Dzieci poznają obyczaje, stroje i inne atrybuty dawnych wieków. Opracują własny herb oraz będą wykonywać przedmioty rękodzieła w niekonwencjonalnych technikach plastycznych. Tę część lata w mieście poprowadzi Maria Szubart, a hitem będzie podróż do Kopańca (11 lipca). Tam najmłodsi mieszkańcy Jeleniej Góry odwiedzą średniowieczną osadę wybudowaną przez Stowarzyszenie Kopaniec.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group