Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8292
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trzy lata więzienia za śmiertelne pobicie

Piątek, 17 listopada 2017, 11:38
Aktualizacja: Sobota, 18 listopada 2017, 7:24
Autor: WAC
Jelenia Góra: Trzy lata więzienia za śmiertelne pobicie
Fot. archiwum
Na trzy lata pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze obywatela Ukrainy Oleksandra I., który śmiertelnie pobił swojego rodaka Mykolę D.

Do zdarzenia doszło 23 kwietnia przed jednym z barów w Zawidowie. Tego dnia obaj mężczyźni wraz z grupą swoich rodaków przez kilka godzin pili w nim alkohol. Około godz. 1.00 po północy doszło do przepychanki przed wejściem do lokalu. W jej trakcie, jak ustaliła prokuratura na podstawie zapisu z kamer monitoringu, Oleksander I. uderzył pięścią w głowę Mykolę D., a następnie gdy ten upadł na chodnik jeszcze dwa razy uderzył leżącego. W wyniku tych ciosów mężczyzna doznał rozległych urazów głowy, między innymi stłuczenia mózgu i krwiaków śródczaszkowych, które zagrażały jego życiu. Ukrainiec trafił na odział neurochirurgiczny szpitala w Legnicy, gdzie 17 czerwca zmarł.

Sprawca śmiertelnego pobicia początkowo nie przyznawał się do winy, jednak potem gdy jego ofiara zmarła w szpitalu, przyznał się do winy. Wyraził też skruchę za popełniony czyn. Jako, że okoliczności zdarzenia nie budziły wątpliwości, a wina oskarżonego była bezsporna wyrok zapadł po jednym posiedzeniu sądu Na poczet kary zaliczono skazanemu okres tymczasowego aresztowania. Oleksaner I. ma też zapłacić na rzecz syna śmiertelnie pobitego mężczyzny nawiązkę w wysokości pięć tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group