Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7905
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/KRAJ: Trzy i pół miliona złotych dla zwierząt

Środa, 16 września 2009, 9:20
Aktualizacja: 9:20
Autor: Angela
Tyle pieniędzy w tym roku w ramach jednego procenta od podatku dochodowego przekazali podatnicy dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. To niemal milion złotych więcej niż w roku poprzednim. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące utrzymanie schronisk w całej Polsce oraz na wyżywienie i leczenie zwierząt.

Jest to najlepszy dowód na to, że pozornie mała pomoc może wiele zdziałać. O ile przekazanie jednego procenta przez pojedynczego podatnika to pomoc symboliczna, o tyle większa grupa ludzi może uzbierać sporą sumę.

– 3,5 mln złotych to rzeczywiście duże pieniądze, ale równie duże są też potrzeby placówek terenowych i schronisk, dla których te pieniądze zostaną przekazane – mówi Eugeniusz Ragiel, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.
Dzięki tym pieniądzom mają się poprawić warunki w schroniskach, a co za tym idzie, byt samych zwierząt.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zostało założone 1 listopada 1864 roku. Realizuje swoje cele statutowe w ponad 100 jednostkach terenowych. Do jego zadań należy: działanie na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, poszanowania ich, objęcia ochroną i otoczenia opieką, kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt, działanie na rzecz ochrony środowiska.

Działacze Towarzystwa Opieki nad zwierzętami codziennie wykonują dziesiątki interwencji dotyczących zwierząt. Jest to najprężniejsza i najskuteczniejsza organizacją ratującą zwierzęta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
847
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group