Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1912
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trzecia odsłona „małej matury” – języki poszły jak z płatka

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 14 kwietnia 2011, 12:46
Aktualizacja: 13:08
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Zaledwie kilkudziesięciu minut z niemal dwóch wyznaczonych godzin potrzebowali dziś trzecioklasiści z gimnazjów na rozwiązanie trzeciego testu w ramach egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie byli zadowoleni i żałowali, że wynik tej części testów nie jest wiążący.

Trzecioklasiści zmagali się dziś ze standardowymi sprawdzianami z języków obcych: angielskiego i niemieckiego. Zaskoczenia nie było, a stopień trudności zagadnień oceniono jako minimalny. – Było po prostu łatwo! – powiedzieli nam Natalia Wyszywacz i Michał Zawodny z trzecich klas gimnazjum przy ZSO nr 1. – Niestety, nie możemy tego stwierdzić po przedwczorajszym i wczorajszym teście – dodali uczniowie.

Egzaminowani poczuli wreszcie ulgę finału. Wynik testu z języków obcych nie będzie miał szczególnego znaczenia, nie będzie nawet wliczony do ogólnej punktacji. Przyda się jedynie tym, którzy w szkole ponadgminzjalnej chcą uczyć się w klasach z rozszerzonym programem dotyczącym angielskiego lub niemieckiego. O wiążące punkty walczono we wtorek i środę. Trzecioklasiści – podsumowując – podkreślają, że w tym roku zdecydowanie najtrudniejsza była część humanistyczna. I wiele osób obawia się, że rezultaty będą kiepskie.

– Takie obawy są co roku, a w końcu okazuje się, że wynik mieści się w normie – komentuje Paweł Domagała, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. A przed „prawie” absolwentami gimnazjum – dwa miesiące niepewności. Wyniki testów poznają w czerwcu, a w lipcu okaże się, czy zostali przyjęci do wymarzonej szkoły podnagimnazjalnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Romantyk. 14-04-2011 15:40
Pani w czerwonym to nauczycielka? Prześliczne loki. Dusza zapewne także ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group