Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 5025
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trzeci „Orlik” rozwinął zmrożone skrzydła

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 grudnia 2010, 15:14
Aktualizacja: 15:14
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Dziś o 13.00 odbyła się uroczystość oddania do użytku kompleksu boisk sportowych „Orlik 2012” Szkole Podstawowej nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej. Prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski oraz Iwona Plecety, dyrektor SP nr 13, w trzaskającym mrozie przecięli dziś symboliczną wstęgę otwierając obiekt zbudowany w ponad dwa miesiące.

Iwona Plecety podziękowała pomysłodawcom „Orlika 2012” za przyczynienie się do wybudowania zespołu boisk „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 13. – Nie silniejszy wygrywa, lecz szybszy wyprzedza wolniejszego. Myślę, że właśnie taka sentencja przyświecała pomysłodawcom tego projektu. Mamy zajęcia sportowe, SKS-y, nasi uczniowie biorą udział w różnorodnych formach zajęć. Tego rodzaju inwestycje sportowe służą rozwijaniu młodego pokolenia zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznych – powiedziała Iwona Plecety.

– Pamiętajmy o tym, że na zawodach sportowych ważna jest nie tylko walka z przeciwnikami, ale przede wszystkim walka z samym sobą, ze słabościami własnego charakteru. Będziemy gościć również na naszych boiskach młodzież jeleniogórską z poza szkoły – dodała szefowa SP nr 13.

Dyrektor I. Plecety życzyła uczniom wszelkiego rozwoju, a szczególnie sportowego poprzez słowa Henryka Sienkiewicza, który niegdyś napisał: „Słynęliśmy kiedyś z rycerstwa, siły i odwagi. Dziś, żyjąc w odmiennych warunkach, winniśmy na sportowym gruncie pielęgnować i rozwijać powyższe cechy".

Prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski podziękował wszystkim inwestorom i osobom dzięki, którym powstał „Orlik” przy „trzynastce”. – Na dworze jest minus 15 stopni a w Szkole Podstawowej nr 13 panuje wyjątkowo gorąca atmosfera. Dzięki zespołowi boisk sportowych można będzie rozwijać tężyznę fizyczną oraz pielęgnować sportowego ducha wśród dzieci. Mam nadzieję, że boiska te będą wam jak najlepiej służyły. Pamiętajcie, że marzenia zawsze się spełniają – powiedział do uczniów placówki prezydent miasta.

Uczniowie „trzynastki” zaprezentowali program artystyczny, dziękując tym samym za nową inwestycję. Wystąpił teatrzyk szkolny oraz drużyna piłki nożnej. Boginie Olimpijskie przypomniały zasady Igrzysk, czyli siłę, wolę walki i zwycięstwa, a piłkarze zaprezentowali ćwiczenia poprawiające szybkość i spryt w grze. Na koniec można było podziwiać tańce w wykonaniu dziewcząt z klas IV - VI.

W otwarciu oprócz prezydenta miasta uczestniczyli jego zastępcy Miłosz Sajnog i Jerzy Lenard. Przybyli dyrektorzy innych placówek edukacji oraz ksiądz prałat Józef Stec, duszpasterz środowisk oświatowych, który poświęcił kompleks i odmówił krótką modlitwę. Całość inwestycji „Orlik 2012” kosztowała około 1 mln 300 tysięcy złotych pochodzących z budżetu państwa, województwa i miasta. Kompleks jest trzecim tego typu w Jeleniej Górze. Pierwszego „Orlika” otwarto w listopadzie 2008 roku przy dawnej „budowlance”, a drugiego – rok temu w SP nr 6 w Cieplicach. Z założenia boiska te są przeznaczone nie tylko dla uczniów, lecz także dla pobliskich mieszkańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group