Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6328
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Trzeci Orlik przy „trzynastce”?

Czwartek, 24 czerwca 2010, 7:48
Aktualizacja: Piątek, 25 czerwca 2010, 7:36
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Trzeci Orlik przy „trzynastce”?
Fot. Angela
Ósmego lipca na sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zapadnie oficjalna decyzja w sprawie powstania kolejnego zespołu boisk Orlik w Jeleniej Górze, którego budowa planowana była przy szkole podstawowej nr 13. Skąd pieniądze? Z budowy kompleksu wycofał się Lubin.

– To ewenement, bo Jelenia Góra będzie pierwszym miastem z trzema Orlikami na Dolnym Śląsku. Rozmawiałem już z naszym klubem Platformy Obywatelskiej, gdzie wyrażono zgodę, aby trzeci orlik został wybudowany w Jeleniej Górze, zastrzeżeń nie będzie też wprowadzał PSL, więc głosami tych dwóch klubów uda się ten pomysł przeforsować i zdobyć zgodę. Jest to tylko kwestia głosowania, które odbędzie się 8 lipca – mówi Jerzy Pokój, przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Jerzy Łużniak, dodał, że wysłał do miasta zapytanie, czy Jelenia Góra będzie w stanie do końca listopada wybudować takie boisko, bo jest to jedyny warunek. – Otrzymałem już informacje pozytywne. Boisko prawdopodobnie stanie przy Szkole Podstawowej nr 13, byłoby to korzystne, bo jest to rejon miasta bardzo zaniedbany – mówi Jerzy Łużniak.

Wicemarszałek Łużniak dodał też, że w tym roku województwo dolnośląskie, jako jedno z nielicznych kończy budowę Orlików, których w sumie powstanie 153. Pieniądze na trzeciego Orlika będą pochodziły po jednej trzeciej z budżetu Województwa Dolnośląskiego, budżetu państwa i budżetu miasta Jelenia Góra. Łączny koszt to około milion złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1153
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group