Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 8973
Zalogowanych: 85
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Trzech "kibiców" ma zarzuty

Wtorek, 20 maja 2025, 18:20
Autor: kom. Justyna Kulka/KPP Krosno Odrzańskie
Dolny Śląsk: Trzech "kibiców" ma zarzuty
Fot. Policja Gubin
Dzięki zaangażowaniu oraz podjęciu szybkich i skutecznych i działań operacyjnych, krośnieńscy policjanci zatrzymali trzech uczestników zajścia na meczu Gubina z Jelenią Górą. 20-latkowie oraz 33-latek z Jeleniej Góry zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim, gdzie usłyszeli zarzuty usiłowania i kradzieży szczególnie zuchwałej flagi klubowej oraz udziału w bójce z kibicami drużyny przeciwnej.

Czyny trójki jeleniogórzan zakwalifikowanie zostały jako występek o charakterze chuligańskim. Wobec mężczyzn prokurator zastosował dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z podejrzanymi oraz świadkami, a także zakaz udziału w meczach piłkarskich. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Przypomnijmy, że do zdarzeń doszło niedawno, w trakcie meczu piłki nożnej pomiędzy Carina Gubin, a KS Karkonosze Jelenia Góra. Kibice Karkonoszy wbiegli na murawę boiska chcąc zerwać flagę klubową gospodarzy. Po dobiegnięciu do ogrodzenia sektora gospodarzy, usiłowali zerwać z niego flagę z nazwą i barwami klubowymi Cariny Gubin. W tym czasie z sektora gości dołączyli koledzy.

Pomiędzy kibicami obu drużyn doszło do bójki, po której kibicie gości wraz z flagą drużyny przeciwnej wrócili do swojego sektora.

Pomogli dopiero policjanci

Dopiero wejście funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim do sektora gości, skutkowało odrzuceniem poza ogrodzenie, zerwanej chwilę wcześniej flagi. Została ona zabezpieczona przez służby porządkowe.

Po przywróceniu przez policjantów ładu i porządku na stadionie, sędzia główny wznowił mecz. W związku ze zdarzeniem policjanci wylegitymowali ponad 40 osób, a także ustalili dane tych, które jako pierwsze wbiegły na murawę.

Czytaj więcej:
Wideo z bójki

Czytaj więcej:
Potępiają przejawy agresji

Czytaj więcej:
Wyłapali prowodyrów

Twoja reakcja na artykuł?

16
37%
Cieszy
8
19%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
9
21%
Złości
7
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Kiedy ostatni raz jechałeś/aś pociągiem?

Oddanych
głosów
950
Kilka dni temu (jeżdżę regularnie)
16%
Miesiąc temu (jeżdżę od czasu do czasu)
30%
Nie pamiątem (jeżdżę samochodem)
49%
Wolę autobus
5%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Zranieni geniusze: jak trauma napędza technologie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Kościół i wiara
Parafia Garnizonowa uczciła Boże Ciało
 
Aktualności
Młodzi sportowcy nagrodzeni
 
Jelenia Góra - KARR
Ważna informacja dla przedsiębiorców!
 
Aktualności
Tłumy wiernych na procesji na Zabobrzu
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group