Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 6847
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa zbiórka okularów dla dzieci z Afryki

Poniedziałek, 7 marca 2016, 8:49
Aktualizacja: 8:52
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Trwa zbiórka okularów dla dzieci z Afryki
Fot. Archiwum Jelonki.com
Przypominamy, że do kwietnia br. uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych organizują w Jeleniej Górze zbiórkę niepotrzebnych okularów leczniczych i przeciwsłonecznych, które trafią do dzieci (ale i dorosłych) z Afryki. Obecnie jeleniogórzanie przekazali ponad 100 sztuk okularów, ale to wciąż mało…

Jeleniogórska szkoła włączyła się do II edycji akcji „Okulary dla Afryki”, której organizatorem są Okuliści dla Afryki, OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii oraz Fundacja Dzieci Afryki.
Zbierane są używane okulary lecznicze w plusach i minusach, ale bez cylindrów, a także używane okulary słoneczne. Ważne jest jednak by były one w dobrym stanie, tzn. muszą mieć wszystkie, nieuszkodzone elementy opraw, a szkła nie mogą być porysowane w centrum.

Firmy optyczne, które zdecydują się na przekazanie okularów, proszone są o opisanie mocy szkieł. To ułatwia segregowanie i pakowanie - przy kilku tysiącach okularów jest co robić. Sprawdzona metoda opisywania: każde okulary wkładamy do małego (najtańszego) woreczka foliowego razem z małą kartką, na której napisane są moce OP, OL. Woreczki nie mogą być zawiązane. W trakcie misji nie ma czasu na ich odwiązywanie przy 100 osobach czekających w kolejce do badania, a organizatorzy nie chcą ich rozrywać.

Jeleniogórzanie, którzy chcą przekazać swoje okulary ludziom z Afryki mogą je dostarczyć do ZSOiT w Jeleniej Górze przy Al. Jana Pawła II 25 (do gabinetu pedagoga). Ewentualnie można je przysłać na adres szkoły, choć z uwagi na możliwość ich uszkodzenia lepiej byłoby zadzwonić po numer 75 75 228 81 podając swój adres i wówczas wolontariusze je odbiorą.

Okulary można również przynieść do redakcji Jelonki.com przy ul. Marii Skłodowskiej 13/2 w Jeleniej Górze. My przekażemy je uczniom III LO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group