Wtorek, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 6022
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trwa zbiórka na symulator zagrożeń

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 2 października 2019, 8:01
Aktualizacja: Czwartek, 3 października 2019, 7:20
Autor: WAC
Fot. użyczone
Jeleniogórscy strażacy zabiegają, aby w siedzibie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 przy ul. Sokoliki powstało Interaktywne Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży, w którym będzie można ćwiczyć odpowiednie zachowanie w sytuacjach zagrożenia.

Szacowany koszt zakupu wyposażenia oraz przystosowania pomieszczeń do potrzeb Interaktywnego Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży wynosi około 500 tysięcy złotych. W celu pozyskania środków na ten cel grupa mieszkańców Jeleniej Góry zgłosiła odpowiedni projekt do przyszłorocznej edycji Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego. W internetową akcję promocyjną pomysłu zaangażowali się strażacy, znajomi, przyjaciele oraz sympatycy.

Celem projektu jest utworzenie miejsca, w którym dzieci i młodzież z Jeleniej Góry (wraz z opiekunami) będą mogli zobaczyć z jakimi zagrożeniami pożarowymi mogą się spotkać w domu, mieszkaniu, lesie, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu, tlenku węgla, gaśnica, jak wygląda prawidłowa ewakuacja z miejsca objętego zadymieniem.

W Centrum powstanie strefa bezpieczeństwa z czterema sektorami tematycznymi, gdzie zaaranżowane zostanie m.in. mieszkanie z łazienką i aneksem kuchennym, a w nim spalone żelazko, toster, piekarnik – po to, aby dzieci mogły na własne oczy zobaczyć, jak niebezpieczny jest ogień i do czego może doprowadzić chwila nieuwagi. Zaplanowano wirtualno-realistyczny płonący las, dzieci będą mogły także poznać pracę na stanowisku dowodzenia komendy miejskiej – odebrać zgłoszenie, monitorować miasto za pomocą systemu kamer miejskich i wydać rozkaz do akcji.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Kaśka 2-10-2019 10:16
Pomysł uważam za świetny. Ale może by tak link do stronki i konto do zbiórki? Wtedy artykuł byłby konkretny i pożyteczny. Ja zabieram się do szukania, ale nie wszyscy - nawet ci zainteresowani - tak robią i potencjalna kasa nie wpływa.
~Kaśka 2-10-2019 10:26
No i poszukałam - szkoda, że autor tego nie zrobił. NIE ZBIÓRKA tylko głosowanie na projekt obywatelski na stronie jbo.jelenia góra.pl w dniach 7-13 października. Wstyd Jelonka.
~Ha ha ha ha 2-10-2019 14:44
to nie zbiórka tylko głosowanie na projekt obywatelski. Redaktor gdzieś ucho przystawil Ale nie dosuchal jak to jelonka
~ 2-10-2019 22:36
do: ~Ha ha ha ha (14:44)
To prawda. W artykule jest kilka błędów. Np. w komendzie nie ma stanowiska dowodzenia, tylko stanowisko kierowania. Dwie zupełnie inne rzeczy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group