Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9708
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Trwa w regionie kontrola kąpielisk

Poniedziałek, 25 czerwca 2018, 12:33
Aktualizacja: Wtorek, 26 czerwca 2018, 11:00
Autor: 112
Region: Trwa w regionie kontrola kąpielisk
Fot. KMP Jelenia Góra
Policja Jeleniogórska wspólnie z innymi podmiotami w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży korzystających z rekreacji wodnej w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą „ oraz akcji „Bezpieczne Wakacje” prowadzi kontrole niestrzeżonych akwenów oraz strzeżonych kąpielisk.

Kontrole rozpoczęły się 23 czerwca i będą prowadzone w kolejnych dniach na terenie miasta i powiatu jeleniogórskiego. W pierwszej kolejności kontrola przeprowadzona została na terenie Basenu MOS przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze. Policjanci pojawią się również na terenie niestrzeżonych akwenów, tzw. „dzikich kąpielisk” – żwirowniach, gliniankach, rzekach , strumykach.

- Kontrole prowadzone są z udziałem służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, w tym podmiotów mających wpływ na warunki letniego wypoczynku, stosownie do posiadanych kompetencji. Biorą w nich udział przedstawiciele: Wodnego Pogotowia Ratunkowego , Straży Pożarnej w Jeleniej Górze oraz funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Z zarządcami i właścicielami zbiorników prowadzone są rozmowy, których celem jest ukierunkowanie na właściwy sposób zabezpieczenia i oznakowania. Jednocześnie w rejonach wypoczynku prowadzona jest działalność informacyjno-edukacyjna w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego. Realizowane są założenia w części profilaktyczno-prewencyjnej dot. akcji ,,Bezpieczne wakacje” i „Bezpieczna woda”, które skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Celem działań jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.

Pamiętajmy, że najczęstsze przyczyny utonięć to: brak umiejętności pływania, brawura, przecenianie swoich sił i umiejętności pływackich, pływanie w stanie nietrzeźwym, niedocenianie niebezpieczeństwa w wodzie, pływanie w miejscach zabronionych, skoki "na główkę" do wody w nieznanym miejscu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
716
Tak
21%
Nie
68%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group