Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5245
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Trwa śledztwo w sprawie skażonej wody mineralnej

Sobota, 24 września 2016, 8:00
Autor: V–N
Region: Trwa śledztwo w sprawie skażonej wody mineralnej
Fot. Archiwum
Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu prowadzi śledztwo w sprawie narażenia Macieja Z. z Bolesławca na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu poprzez umieszczenie w butelce z wodą mineralną mieszaniny substancji chemicznych, które po spożyciu, spowodowały u pokrzywdzonego poparzenia jamy ustnej i przełyku.

- Z dotychczasowych ustaleń wynika, że Maciej Z. w dniu 21 września, w godzinach wieczornych, wypił niewielką ilość bezbarwnego płynu znajdującego się w butelce, na której widniała etykieta ,,Żywioł Żywiec Zdrój”. W konsekwencji trafił do szpitala – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

W mieszkaniu Macieja Z. zabezpieczono 11 butelek wody mineralnej ,, Żywioł Żywiec Zdrój” mocno gazowanej o pojemności 0,5 litra z oznaczeniem partii: S:08/08/08:49/3/1 oraz butelkę również z etykietą wody mineralnej ,,Żywioł Żywiec Zdrój” mocno gazowanej o pojemności 0,5 litra z oznaczeniem partii: S:20/04/11:04/3/1. Mężczyzna zgrzewkę kupił w jednym z bolesławieckich sklepów.

- Ze wstępnej opinii Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wynika, że w butelce z oznaczeniem partii: S:20/04/11:04/3/1 zamiast wody znajdowała się substancja chemiczna, jednakże laboratorium nie posiada możliwości pełnej identyfikacji – informuje Violetta Niziołek.

- Obecnie obecnej trwają czynności, zmierzające do ustalenia na jakim etapie doszło do wypełnienia butelki substancją chemiczną oraz dokładnej jej identyfikacji – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group