Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8560
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa śledztwo w sprawie profanacji świątyni

Środa, 21 marca 2018, 8:25
Aktualizacja: Czwartek, 22 marca 2018, 8:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Trwa śledztwo w  sprawie profanacji świątyni
Fot. Użyczone
Prokuratura dla dobra śledztwa nie informuje o motywach, które kierowały Patrycją S. Kobieta w nocy z 16 na 17 marca włamała się do Kościoła pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Szklarskiej Porębie, a następnie dopuściła się aktu profanacji w świątyni.

W tej sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. - Kobieta nie przyznała do zarzucanych jej czynów, składając jednocześnie wyjaśnienia. W sprawie przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchano świadków oraz uzyskano wstępną opinię biegłego z zakresu pożarnictwa. Śledczy planują przeprowadzenie kolejnych czynności procesowych, mających zweryfikować podaną przez zatrzymaną wersję zdarzenia – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, prokurator Tomasz Czułowski.

Przypomnijmy. 18 marca, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, tamtejszy Sąd Rejonowy zdecydował, że kobieta przez dwa miesiące pozostanie w areszcie. Patrycji S. postawiono zarzuty dokonania w nocy z 16 na 17 marca kradzieży z włamaniem do Kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego w Szklarskiej Porębie, a także sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru oraz publicznej obrazy uczuć religijnych innych osób.

Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 marca 2018 roku, kiedy 26-letnia kobieta dostała się do kościoła wcześniej rozbijając okno w zakrystii. Po spenetrowaniu wnętrza świątyni, zabrała z niej różaniec i figurę baranka. Następnie z tabernakulum wyjęła konsekrowane komunikanty, które częściowo zniszczyła oraz podpaliła zabrane z ołtarza świece, które ustawiła między innymi pod jedną z ławek podpalając ją. Kobieta została zatrzymana przez policjantów na miejscu zdarzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group