Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7642
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa remont dachu zabobrzańskiego zameczku

Piątek, 19 września 2014, 7:26
Aktualizacja: Sobota, 20 września 2014, 8:11
Autor: Angela
Jelenia Góra: Trwa remont dachu zabobrzańskiego zameczku
Fot. Angela
– Do końca października br. dach budynku tzw. zameczku na Zabobrzu będzie jak nowy i posłuży co najmniej 50 lat – zapewnia Dariusz Bułat, kierownik budowy z firmy Axyo.pl remontującej zabytkowy obiekt w Jeleniej Górze. Prace rozpoczęły się w sierpniu br.

- Zdjęliśmy już dachówki, wymieniliśmy i wzmocniliśmy strop drewniany poddasza, ale w trakcie tych robót, okazało się, że trzeba będzie zrobić dodatkowe zadania, których w przetargu zapisanych nie było. W tym m.in. wymianę krokwi, desek ozdobnych i wiele innych elementów. Czekamy na akceptację i wycenę przez Urząd Miejski i po wykonaniu tego położymy nową dachówkę – dodaje Dariusz Bułat.

Przypomnijmy. Obiekt został przejęty przez Miasto od Politechniki Wrocławskiej w 2011 roku. Docelowo – w najbliższych latach – ma tam powstać centrum kultury, do którego z tzw. blaszaka przy ul. Komedy-Trzcińskiego przeniesie się obecny Osiedlowy Dom Kultury. Park przy willi miał być z kolei miejscem spotkań jeleniogórzan, a także areną imprez plenerowych.

Zameczek wraz z parkiem powstał jako rezydencja przemysłowca z Raszyc Maxa Erfurta, a po 1945 roku pełnił różne funkcje (ostatnio mieścił się tu Zakład Badawczo-Wdrożeniowy Politechniki Wrocławskiej oraz biblioteka).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group