Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 2803
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa proces o znęcanie się nad psami

Czwartek, 22 czerwca 2017, 6:39
Aktualizacja: Piątek, 23 czerwca 2017, 14:03
Autor: Mikołaj Bachur
Jelenia Góra: Trwa proces o znęcanie się nad psami
Fot. Mikołaj Bachur
Wczoraj (21.06) w Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze odbyła się kolejna rozprawa o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad dwoma psami przez Wojciecha K. i Natalię S. Wyrok zapadnie najpewniej 5 lipca.

Prokurator zarzuca oskarżonym dręczenie dwóch szczeniaków ze szczególnym okrucieństwem. – Zwierzęta były bite, podduszane, podtapiane, głodzone – wyliczał prokurator. - Jeśli człowiek bierze do siebie psa, to jest zobowiązany opiekować się tym zwierzęciem, żeby nie działa mu się krzywda, a w tym przypadku zwierzęta były dręczone – podkreślał wnioskując o rok pozbawienia wolności dla Wojciecha K. i 8 miesięcy dla Natalii S. oraz nawiązki po 2 tys. zł na cel związany z ochroną zwierząt.

- Istota żyjąca, zdolna do odczuwania bólu i cierpienia nie jest rzeczą a człowiek jest jej winny poszanowanie i opiekę, tak stanowi ustawa o ochronie zwierząt - mówił dolnośląski inspektor ochrony zwierząt Konrad Kuźmiński. Wnosi on o karę trzech lat pozbawienia wolności, 10 lat zakazu posiadania zwierząt i nawiązkę 15 tys. zł. na cel związany z ochroną zwierząt dla Wojciecha K. i 6 miesięcy pozbawienia wolności, 10 lat zakazu posiadania zwierząt, 5 tys. zł nawiązki dla Natalii S.

Rozprawa odbyła się bez uczestnictwa oskarżonych, którzy na rozprawę nie przyszli. Wyrok ma zapaść 5 lipca.

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group