Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 4688
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trwa budowa na Polanie Jakuszyckiej

Wiadomości: Szklarska Poręba
Środa, 6 maja 2020, 14:32
Aktualizacja: 14:34
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. UMWD
Trwa budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. Mimo trudnej sytuacji spowodowanej przez epidemię koronawirusa wykonawca inwestycji realizuje kolejne etapy budowy według harmonogramu. Finał prac planowany jest na drugą połowę przyszłego roku.
Wchodzimy w bardzo ważny etap odmrażania naszej gospodarki. W kwietniu zaprezentowaliśmy Dolnośląski Pakiet Gospodarczy, który ułatwi dolnośląskim przedsiębiorcom funkcjonowanie w czasach kryzysu. Ważne jest jednak również aby samorządy nie rezygnowały z zaplanowanych wcześniej inwestycji. To będzie koło zamachowe dzięki któremu rozpędzimy powtórnie naszą gospodarkę – powiedział marszałek Cezary Przybylski. - Nie zamierzamy zwalniać tempa w naszych inwestycjach – dodał marszałek.

Inwestycję realizuje konsorcjum firm PORR S.A., Akme Zdzisław Wiśniewski i Elektromontaż Rzeszów S.A, a jej wartość to 142 mln złotych netto. Finansowanie podzielone jest między samorząd województwa, rząd a także Dolnośląski Park Innowacji i Nauki.

Obecnie realizowane są m.in. roboty ziemne. Powstają garaże dla ratraków, tunele dostępowe oraz sieci sanitarne. Gotowy jest wykop pod budynek B, w którym znajdą się parking podziemny i drogi komunikacyjne do strzelnicy). Zabezpieczono też wykop pod budynek A gdzie powstanie część hotelowa, wypożyczalnia, a także interaktywne centrum sportu.

Dolnośląskie Centrum Sportu będzie wizytówką nie tylko Dolnego Śląska, ale całej Polski. Cieszę się, że tak ważna inwestycja realizowana jest we współpracy samorządu województwa oraz Ministerstwa Sportu. To wyjątkowe miejsce powstaje z myślą nie tylko o zawodowych sportowcach i imprezach rangi mistrzostw świata, ale przede wszystkim dla wszystkich amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu. Dodatkowo inwestycja jest wielkim impulsem rozwojowym dla południowej części województwa – powiedział Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa.

Centrum na Polanie Jakuszyckiej będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem w Europie. To całoroczny obiekt służący zarówno zawodowym sportowcom, jak i amatorom. Inwestycja zakłada budowę krytego basenu, torów saneczkowych, ścieżek rowerowych, rolkostrad, tras biegowych, biathlonowych ze strzelnicą i boiska do piłki nożnej z bieżnią lekkoatletyczną. W budynkach będzie działać także hotel, muzeum, centrum odnowy biologicznej, sale konferencyjne, szkoleniowe, wypożyczalnie sprzętów sportowych i przebieralnie dla sportowców. Zakończenie budowy Dolnośląskiego Centrum Sportu planowane jest na ll kwartał 2021 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

21
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
6
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Adolf Hitler 6-05-2020 17:35
Postawią kolejny obrzydliwy budynek w sercu gór! Brawo! Przyjedzie jeszcze więcej parszywych b..dasów , którzy zrobią jeszcze większy śmietnik w okolicznych lasach. Marzyliśmy o tym od dawna! Szkoda że nie ma planów budowy autostrady ...
użytkownik facebook 6-05-2020 18:42
No proszę a u nas most jeden robią już 3 lata wzięli się za drugi i nic nie robią teraz utrudnienia na obecnie remontowanym już dwa lata .
~Iza 7-05-2020 5:25
Super, nareszcie, Czesi po swojej stronie mają nartostrady i jest ok. A, my jak zwykle niezadowolenie, to ziemlanki postawcie.
~polan 7-05-2020 13:39
przydalaby sie porzadna droga do Jakuszyc
~j.. 8-05-2020 7:19
Jeszcze hotel''Gołębiewski'' by się przydał i Szklarska z a s r a n a odchodami.....Super sprawa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group