Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8649
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Trudny powrót do szkolnej ławy

Poniedziałek, 1 września 2008, 8:00
Aktualizacja: 15:11
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Trudny powrót do szkolnej ławy
Fot. TEJO
Pierwszy dzień września i koniec wakacyjnej laby. Tłum dzieci i młodzieży wraca dziś (poniedziałek) do klas. Radość ze spotkania kolegów miesza się ze smutkiem, że dwa miesiące laby już za nimi.

Angela i Antoś Grodzcy oraz Sonia Ziobro są zgodni, że wakacje upłynęły miło, ale za szybko. Rodzeństwo w tym roku odwiedziło Tunezje i Bułgarię, a z wycieczki najbardziej zapamiętano poparzenia po meduzach, które porównują do bólu po głęboko wbitej szpilce w ciało. Antoś może się jednak pochwalić, że w tym roku nauczył się pływać. Sonia, córka tego właśnie Jacka Ziobry, towarzyszyła swojemu tacie, który miał kabaretowe występy nad morzem. Przy okazji odwiedziła też prababcię, kuzynkę i przyjaciółkę.

Stres przed pierwszym dzwonkiem narastał wśród całej trójki już w końcówce sierpnia. Zastanawiali się, jacy będą nauczyciele i jak potoczy się szkolne życie. Angela i jej młodszy brat w tym roku zmieniają szkołę, więc pierwsze dni w klasie to dla nich podwójna niepewność. Obawiają się kłopotów z przyjęciem i aklimatyzacją. Miejmy jednak nadzieję, że ich obawy okażą się nieuzasadnione. Całej trójce i wszystkim, którzy wracają do szkolnych ławek, życzymy samych sukcesów i powodów do radości. I na pocieszenie: następne wakacje już za 10 miesięcy.

Wprawdzie rok szkolny rozpoczyna się we wszystkich placówkach oświaty, jednak szczególny charakter będą miały uroczystości w Gimnazjum nr 1. Tu, 1 września w południe, zaczną się miejskie obchody początku roku szkolnego. Wcześniej o godz. 9. 45 w Gimnazjum nr 2 oraz o godz. 10.15 w „czwórce” trzecioklasiści dostaną od posła Jerzego Szmajdzińskiego oraz radnej Grażyny Malczuk stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie ufundowane z datków zebranych podczas XII Balu Charytatywnego Lewicy.

Od rana przy przejściach dla pieszych położonych blisko placówek oświaty kręcą się patrole policji. Stróże prawa apelują do kierowców, aby zwalniali przed każdą „zebrą”, a zwłaszcza tych położonych przy szkołach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1035
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group