Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2970
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trio Vocalis operetkowo w Parku Zdrojowym

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 13:09
Aktualizacja: Czwartek, 13 sierpnia 2020, 8:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Trio Vocalis operetkowo w Parku Zdrojowym
Fot. Przemek Kaczałko
Kolejny z cyklu Letnich Koncertów Promenadowych odbył się w muszli koncertowej Parku Zdrojowego w Cieplicach. Tym razem był to występ operetkowy w wykonaniu Trio Vocalis.

Grupa w składzie: Joanna Moryc – sopran, Anna Skóra – mezzosopran, Róża Wysocka – fortepian, zaprezentowała bogaty program operetkowy, który przypadł do gustu licznie zgromadzonym mieszkańcom, kuracjuszom i innym przyjezdnym.

Vocalis powstał w styczniu 2007 roku i tworzą go trzy absolwentki Akademii Muzycznych we Wrocławiu i Łodzi, wydziałów: wokalno – aktorskiego, dyrygentury oraz instrumentalnego. Zespół wykonuje muzykę operową, operetkową, musicalową, dwudziestolecia międzywojennego i sakralną-koncerty kameralne i plenerowe, muzyczno-rozrywkową oprawę wieczoru, imprez okolicznościowych i bankietów.
Bogate umiejętności pochodzące z wcześniejszej działalności artystek wyróżniają ich koncerty od innych. Szlachetne i piękne zestawienie barw koloratury i mezzosopranu zachwyca jednocześnie swą głębią i lekkością. Daje to niezwykle szeroki wybór repertuaru oraz zaskakujące połączenia w ich autorskich opracowaniach i choreografiach. Repertuar Vocalis to lekkie arie i duety operetkowe oraz musicalowe, cieszące się dużą popularnością wśród publiczności i odbierane przez wszystkich słuchaczy z ogromnym entuzjazmem. Zespół Vocalis prezentuje również utwory o tematyce sakralnej i okolicznościowej, uświetnia ceremonie ślubne a także inne uroczystości (źródło: Facebook zespołu Vocalis).

W kolejną niedzielę (16.08) w Parku Zdrojowym "Wieczór w Paryżu" - wystąpi kwintet instrumentalny wraz z wokalistami (Alicja Wiłkowska, Krzysztof Pachołek).

Twoja reakcja na artykuł?

13
65%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
3
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group