• Niedziela, 16 grudnia 2018
  • Godz. 14:06
  • Imieniny: Adelajdy, Albiny, Alicji, Zdzisławy
  • Czytających: 3919
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Tramwaj przy MZK niszczeje

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 kwietnia 2016, 10:45
Aktualizacja: Sobota, 2 kwietnia 2016, 8:53
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W opłakanym stanie jest tramwaj, który miał zdobić teren przy zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego i przypominać czasy minione, gdy podobne pojazdy jeździły ulicami Jeleniej Góry. Czy doczeka się renowacji i kiedy?

Właścicielem pojazdu jest stowarzyszenie miłośników tramwajów, które postawiło go w 1997 roku przed zajezdnią MZK przy ul. Wolności, aby uczcić stulecie uruchomienia elektrycznej linii tramwajowej w Jeleniej Górze.

- Władze miasta wystąpiły ponownie do właściciela wozu tramwajowego, usytuowanego przy MZK o zajęcie stanowiska co do remontu tego pojazdu lub ewentualnych innych działań mających na celu rozwiązanie tej sprawy – informuje rzecznik UM w Jeleniej Górze Cezariusz Wiklik.

Jednym z pomysłów, jeśli nie uda się dojść do porozumienia z właścicielami, jest zastąpienie zniszczonego pojazdu tramwajem w znacznie lepszym stanie. Kiedy to nastąpi – nikt nie potrafi odpowiedzieć.

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~karkonosz 1-04-2016 10:59
jakie stowarzyszenie taki tramwaj
~papadopulos 1-04-2016 11:02
sterta złomu,wstyd dla MZK,bo taboru złego nie mamy,porównując inne miasta
~Zajezdnik 1-04-2016 11:04
Jeleniogórskie Towarzystwo Tramwajowo-Trolejbusowe tworzyli , m.in. :Jerzy Podobiński , Przemysław Wiater i Marcin Zawiła. Co Panowie na to !
~vg 1-04-2016 11:22
Reklama jeleniej Góry dla Kuracjuszy odwiedzających Cieplice!
~pytacz 1-04-2016 11:45
Co na to Zofia Czernow? Ona wie o co chodzi...
~pomysł 1-04-2016 12:30
dyrektor Woźniak postawił ten tramwaj. to teraz postawić ten wagon na jego ogródku.
~fhfuf 1-04-2016 12:31
prima apriliis
~ 1-04-2016 12:39
Wysłać ten złom do ruskich tam gdzie reszta tego żelastwa co ukradli.
~hjgjgjh 1-04-2016 13:11
Czy to byłby wielki problem dla MZK, gdyby to one odmalowały ten tramwaj. Przecież to jest pomnik historii MZK. Potrzeba dwie dniówki pracownicze i kubełek farby. Żaden koszt. To jest jakiś urzędniczy imposibilizm.
~ 1-04-2016 13:22
To ma być symbol PiS w ruinie ! Tak ma być nie ruszać !
~szofer 1-04-2016 13:51
To je wagon!! A w czynie społecznym nie można ,a lewusy pijaczki nie mogą odpracować ,alimenciarze?
~sie pytam 1-04-2016 13:55
Po co komu tak kupa złomu???????????????
~zaboberek 1-04-2016 14:31
Uważam,że ten tramwaj to kawałek historii naszego miasta i powinien tam stać,chociaż w tym miejscu nigdy nie było zajezdni tramwajowej,tylko 150 m dalej w kierunku Cieplic.Stowarzyszenie Miłośników Tramwajów jest organizacją non profit,więc i z finansami krucho.Myślę,że kasa miasta Jeleniej Góry jak i MZK,tak bardzo by nie zbiedniały,gdyby przeprowadzili renowację tego pojazdu we własnym zakresie.
~@ 1-04-2016 14:47
Popieram "zaboberka" - trochę szacunku dla materialnej historii! Były czasy, kiedy bezmyślnie likwidowano zabytki, ale przecież mamy "dobrą zmianę"?
~nie 1-04-2016 15:27
A ja nie popieram "zaboberka" bo kto miał pomysł to niech o niego dba i płaci .
~s. 1-04-2016 15:36
Popieram. Zajezdnia tramwajowa była w Cieplicach. Nigdy w Jeleniej. Ustawić przy MPGK.
~ 1-04-2016 16:15
W Dreźnie czy krakowie są muzea komunikacji.Mzna otworzyć muzeum. komunikacji Jeleniogórskiej z tramwajem,ikarusem,berietem.Słynny Jelonek to już chyba na zyletkach ale jelcze ogórki by się znalazły.Ekspozycję poszerzyć o pojazdy Mpgk śmieciarki,polewaczki i już by coś było.Tylko potrzebne chęci
~haaha 1-04-2016 16:26
Takie jaja tylko w Jeleniej ---- Pod koniec 1994 r. grupa miłośników historii transportu postanowiła utworzyć stowarzyszenie. Powstało ono w 1995 r. pod nazwą Jeleniogórskie Towarzystwo Tramwajowo – Trolejbusowe Utworzyli je: lekarz Jerzy Podobiński, historyk Przemysław Wiater, dyrektor MZK Marek Woźniak, a także historyk, wówczas poseł na Sejm RP, Marcin Zawiła Czyli teraz prezydent do kogo napisze list ? ..............
~xxx 1-04-2016 18:38
Jeśli to stoi pod gołym niebem to i tak zgnije wcześniej czy później,żeby nie wiadomo jak go konserwowali.To tylko byle jaki popeerelowski tramwaj z taniej blachy a nie pancerna lokomotywa z XIXw.
~Prezes trolejbusu 1-04-2016 19:03
GWIZDY dla MZK a raczej pracujących tam w biurach ludzi za kompletną opieszałość dla pasażerów jak i w tym co oni tam robią a raczej chyba nic nie robią. Ten tramwaj to chluba Jeleniej Góry oraz historii MZK jak widać szkoda im wydać parę grosza na farbę by go odnowić Niestety korozja tak się wdała że samo malowanie nie wystarczy. Niestety to świadczy o przewoźniku jak jest zainteresowany tym co robi , mają katastrofalne podejście do pracy. I klapki na oczach by do takiego stanu doprowadzić ten tramwaj który jest ich dumą wieloletniej historii ale widać im w interesie jest coś innego niż..... Szkoda to pisać......
~Czyn społeczny 1-04-2016 19:13
Pan Zawiła ze stowarzyszenia powstałego 1995 r. ma słabą pamięć czy jak? Jeszcze trochę to zapomni przyjść do pracy. Proponuje postawić tramwaj do zajezdni wykupić potrzebne materiały do remontu i udostępnić sprzęt a chętni z okolicy za darmo w czynie społecznym chętnie go odremontują. Tak robią wszyscy chętni w Polsce jak i na świecie gdy ratują stare na kołach zabytki. Ja się przyłączam inni też będzie taniej a tramwaj powinien pozostać.
~zaboberek 1-04-2016 20:23
Bardzo się cieszę,że temat tej namiastki naszej historii,zainteresował tak duże grono czytelników Jelonki.Też uważam,że powinniśmy myśleć o naszej przeszłości,bo cóż zostawimy naszym następcom?Historia jest nieodłączną częścią naszego jestestwa ,bez niej nie ma narodów.
~ 1-04-2016 21:37
Taaa, a te szyby to oczywiście same się wybiły :)
~ 3-04-2016 15:31
Kiosk RUCHU na przeciw term też woła o pomstę !!!
~cymbały ! 15-04-2016 10:17
tramwaj nie jest własnością MZK !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Szczepienia warunkiem przyjęcia do żłobka lub przedszkola - czy tak powinno być?

Oddanych
głosów
223
Tak
84%
Nie
13%
Nie mam zdania
3%
Głos ulicy
Bez szczepień nie będzie miejsca w przedszkolu?  4
TV Dami
Serwis Informacyjny TV DAMI Jelenia Góra z dnia 14.12.2018 r.  
Miej świadomość
Koncert dla Niepodległej  1
Dialogi Jelonki
To powietrze nas zabija 32
Kultura
Co ciekawego w kinie "LOT"  
Aktualności
Masz dług komunalny? Odpracuj go!  7
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group