Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 4861
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Tragiczny pożar w Barcinku

Poniedziałek, 3 listopada 2014, 9:58
Aktualizacja: Wtorek, 4 listopada 2014, 11:27
Autor: Angela
Region: Tragiczny pożar w Barcinku
Fot. Angela
– Wszystko zaczęło się po godz. 7.00, prawdopodobnie w pokoju od ulicy – opowiada Józef Kuczyński, mieszkający w sąsiednim budynku. – Kiedy zobaczyliśmy z sąsiadami ogień, pobiegliśmy na pomoc, ale na miejscu byli już strażacy. Ostrzegłem ich, że w środku jest butla gazowa i odszedłem, jak kazali. Wiem, że wynieśli sąsiadkę z budynku – dodaje. Niestety, 75–letnia właścicielka jednorodzinnego budynku mieszkalno–gospodarczego w Barcinku, w którym doszło dzisiaj (3.11) rano do pożaru, mimo reanimacji, zmarła.

O pożarze budynku jednorodzinnego połączonego z częścią gospodarczą, strażacy zostali zaalarmowani o godz. 7.20. – Kiedy na miejsce dojechali najpierw ochotnicy z OSP ze Starej Kamienicy, a chwilę później - strażacy z PSP w Jeleniej Górze, praktycznie cały budynek był w płomieniach – relacjonuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Z dachu i z drewnianej części gospodarczej wydobywał się ogień. Strażacy weszli do środka i znaleźli właścicielkę, wynieśli ją na zewnątrz i przystąpili do reanimacji. Niestety, kobieta zmarła. Najprawdopodobniej zatruła się toksycznym dymem, bo w tej części gdzie przebywała nie było śladów ognia – dodaje A. Ciosk.

Kobieta mieszkała sama. Jej zwłoki zabezpieczono do sekcji. W ratowaniu kobiety i gaszeniu pożaru domu udział wzięło dziewięć zastępów straży. Na miejscu jest również prokurator, a także biegły z zakresu pożarnictwa, który ustali przyczynę pożaru.

Filmik Telewizji StrimeoTV:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group