Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 4107
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tragiczny pożar przy ul. Nadbrzeżnej. Nie żyje jedna osoba

Sobota, 18 kwietnia 2015, 15:10
Aktualizacja: Niedziela, 19 kwietnia 2015, 7:59
Autor: Angela
Jelenia Góra: Tragiczny pożar przy ul. Nadbrzeżnej. Nie żyje jedna osoba
Fot. KM PSP Jelenia Góra
Nieznany mężczyzna, który znajdował się w płonącym pustostanie przy ul. Nadbrzeżnej w Jeleniej Górze, nie żyje. Strażacy nie mieli żadnych szans, by udzielić mu pomocy. Do tragedii doszło dzisiaj (18.04) w nocy.

Jak informuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, o pożarze pustostanu strażacy odebrali zgłoszenie około godz. 2.30. Kiedy jednostki dojechały na miejsce, poddasze budynku było całe objęte pożarem, a z otworów okiennych wydobywał się ogień.

- Od bezdomnego mężczyzny, znajdującego się przed pustostanem strażacy otrzymali informację, że w środku mogą być jeszcze dwie osoby bezdomne – relacjonuje A. Ciosk. - Dowódca działań podjął decyzję o przeszukaniu budynku, ale po chwili musiał wycofać strażaków, bo strop groził zawaleniem, a na poddaszu była bardzo wysoka temperatura. Strażacy gasili budynek z zewnątrz i po wstępnym zagaszeniu ognia znaleźli mężczyznę, któremu nie można było już pomóc. Lekarz karetki pogotowia stwierdził zgon – dodaje oficer prasowy KM PSP w Jeleniej Górze.

Z ogniem walczyło pięć zastępów straży pożarnej, łącznie 14 strażaków. Na miejscu było też pogotowie oraz policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group