Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 3688
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Torowisko Kolei Izerskiej do remontu

Poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 8:05
Aktualizacja: 8:05
Autor: Mar
REGION: Torowisko Kolei Izerskiej do remontu
Pociąg z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby Huty w latach 30. XX wieku
Fot. Archiwum
W przetargu na rewitalizację linii kolejowej na odcinku Szklarska Poręba Górna – granica państwa wyłoniono wykonawcę, który zmodernizuje ponad 13 kilometrów torów.

Zajmą się tym "DOLKOM - WERO-BUD" LIDER Konsorcjum: Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej z Wrocławia. Oraz firma Wero-Bud z Łowicza.

W ramach zadania firma musi wykonać roboty budowlane, w tym kompleksową wymianę nawierzchni toru szlakowego na długości 13 kilometrów 240 metrów. Zdemontuje stary tor dwóch typów i wybuduje nowy tor kolejowy na podkładach drewnianych. Na wykonanie całości konsorcjum będzie miało czas do 30 listopada tego roku.

Do przetargu na wykonanie prac zgłosiło się aż 13 wykonawców w tym kilka firm z Niemiec i jedno konsorcjum polsko-czeskie. Być może już na Nowy Rok będzie można do Czech pojechać pociągiem. Linia była nieczynna praktycznie od 1945 roku. Pierwszy okazjonalny przejazd pociągu Kolei Izerskiej odbył się na prowizorycznie naprawionym trakcie na początku lat 90. Później skład jeszcze kilka razy jeździł „na pokaz” zabierając na pokład VIP-ów i decydentów. Teraz, po raz pierwszy po wojnie, jest realna szansa na uruchomienie kursowych połączeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group