Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9788
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niemcy: Tomaszczyk i Włoch jadą w Rajdzie Wartburg!

Sobota, 8 sierpnia 2015, 13:38
Aktualizacja: 13:47
Autor: MDvR
Niemcy: Tomaszczyk i Włoch jadą w Rajdzie Wartburg!
Fot. użyczone
Już dziś cieszyński kierowca Jerzy Tomaszczyk z jeleniogórskim pilotem rajdowym Łukaszem Włochem rozpoczną rywalizację w czwartej rundzie ADAC Opel Rallye Cup rozgrywanej za naszą zachodnią granicą w Niemczech.

Tomaszczyk i Włoch to wiceliderzy pucharu Adama przed Rajdem Wartburg. Obrona pozycji wiceliderów klasyfikacji ADAC Opel Rallye Cup – to zadanie z jakim w ten weekend zmierzą się Jurek Tomaszczyk i Łukasz Włoch. Już dziś załoga Ulter Sport Rally Team rozpocznie walkę o kolejne punkty podczas 4. rundy pucharu, czyli 56. Rajdu Wartburg. Impreza z bazą w Eisenach, to „najbardziej domowa” runda niemieckiego pucharu Opla Adama, bowiem właśnie w tym mieście, po zjednoczeniu Niemiec powstała nowa fabryka Opla, z której dziś wyjeżdżają modele Corsa i Adam. Tomaszczyk i Włoch będą się ścigać z pozostałymi 20 załogami zgłoszonymi do pucharu Adama na 13 odcinkach specjalnych o łącznej długości 127,5 km. Pierwszy z nich – najdłuższa w rajdzie próba Cosmodrom-Krauthausen ruszy w sobotę.

Jerzy Tomaszczyk:
- Przed nami zawody, które zdecydowanie należą do tych z gatunku szybkich. Podobnie, jak w przypadku pozostałych rund ADAC Opel Rallye Cup, także w Rajdzie Wartburg jedziemy po raz pierwszy w karierze. Z kolei wielu naszych pucharowych rywali miało okazję sprawdzić się na tych trasach w poprzednich latach. To oczywiście podnosi poziom trudności naszego zadania, ale o to właśnie chodzi w tych rozgrywkach, bo największe postępy robi się wtedy, kiedy nie jest łatwo. Wierzymy w swoje możliwości, bo jesteśmy solidnie przygotowani do tego rajdu. Będziemy twardo bronić bardzo dobrej pozycji w klasyfikacji, którą wywalczyliśmy podczas poprzednich startów.

Łukasz Włoch:
- Rundy pucharu Opla Adama to imprezy, na które naprawdę się czeka. Mamy tu wszystko, czego mogą chcieć sportowcy, czyli niełatwe i nieznane trasy, wielu znakomitych rywali i czystą, wyrównaną walkę przed nami. A do tego dochodzi jeszcze bardzo przychylne i serdeczne podejście organizatorów. Nie inaczej jest w Eisenach, więc postaramy się o wynik, który pozwoli nam wyjechać z tego miasta w jeszcze lepszych nastrojach niż te, które mamy przed startem.

Rozgrywany w ramach Rajdowych Mistrzostw Niemiec ADAC Opel Rallye Cup to fabryczny puchar rajdowy dla kierowców w wieku do 27 lat. Celem cyklu jest umożliwienie rozwoju młodych rajdowych talentów podczas wyrównanej i zaciętej rywalizacji w identycznych rajdowych Oplach Adamach. Kalendarz tegorocznej edycji pucharu składa się 8 rund, a do rywalizacji zgłosiło się ponad 20 załóg z 11 krajów.

Klasyfikacja ADAC Opel Rallye Cup przed 56. Rajdem Wartburg (7-9 sierpnia):
1. Tannert/Thielen - 109 pkt.
2. Tomaszczyk/Włoch - 57 pkt.
3. Vuorisalo/Hellsten – 54 pkt.
4. Neuville/Kohl – 52 pkt.
5. Madsen/Jensen – 49 pkt.
6. Lindholm/Lerch – 38 pkt.
7. Wacker/Braun – 34 pkt.
7. Broda/Danielsen – 34 pkt.
9. Müller/Hildebrandt – 31 pkt.
9. Neumann/Kohring Dr. – 31 pkt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group