Czwartek, 25 kwietnia
Imieniny: Jarosława, Marka
Czytających: 8482
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: To warto zobaczyć!

Wtorek, 18 czerwca 2019, 9:15
Aktualizacja: Środa, 19 czerwca 2019, 13:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: To warto zobaczyć!
Fot. Przemek Kaczałko
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida pokazał, że wypadki losowe nie są w stanie powstrzymać zespołu przed premierą. W ostatnich dniach przed pierwszym pokazem "Dnia Walentego" Iwana Wyrypajewa, kontuzję odniosła aktorka Katarzyna Trzeszczkowska, ale szybko udało się załatwić zastępstwo i doskonale przed jeleniogórską publicznością zadebiutowała Anna Maria Sieklucka.
W swoim rozwichrowaniu dramaturgicznym jest jeszcze mocno pokorny, jeszcze nie doszedł do tych różnych swoich przemyśleń, które uprawia jako dojrzały dramaturg. Przez to ta forma jest bardzo autentyczna - ma się wrażenie, że chodzi o wielką namiętność, która człowiekiem powoduje i przy różnych odsłonach (czasowych i postaciowych) ta struktura przemawia do nas w sposób bezpośredni - powiedział Łukasz Witt-Michałowski, reżyser spektaklu, który zapowiada, że na nowej - dużej scenie planowane jest wznowienie Dnia Walentego.
Ta sztuka jest przede wszystkim o miłości, która ma różne oblicza. Tak jak w życiu - jest rodzaj miłości, który jest niczym pasożyt w naszych ciałach i doprowadza do totalnego spustoszenia. Jest miłość, która wytrzymuje próbę czasu i na przestrzeni lat trwa, a człowiek odczuwa tęsknotę do drugiej osoby - opowiada Robert Mania, dla którego to pierwsza rola w sztuce Wyrypajewa. - Jest to kawał skomplikowanego dramatu. Nie można po prostu wziąć tekst, nauczyć się go i zagrać. Tam jest wiele kluczy, zakodowanych znaczeń, które trzeba zinterpretować. Cytaty i zdania wypowiadane przez nas na scenie nie są bez znaczenia - dodał aktor odgrywający rolę starszego Walentego.

Anna Maria Sieklucka nie miała zbyt wiele czasu na przygotowania, ale pokazała swój profesjonalizm i godnie zastąpiła kontuzjowaną aktorkę, zdobywając serca jeleniogórskiej publiczności. Jak poinformował dyrektor Teatru - Tadeusz Wnuk, do zespołu Teatr Norwida na stałe dołącza Filip Toroński, który również wystąpił w Dniu Walentego.

Autor: Iwan Wyrypajew
Reżyser: Łukasz Witt-Michałowski
Scenografia: Elbruzda Marta (Góźdź)
Choreografia: Wojciech Kaproń
Muzyka: Max Kowalski
Występują: Iwona Lach, Elżbieta Kosecka, Marta Kędziora, Katarzyna Trzeszczkowska (w zastępstwie Anna Maria Sieklucka), Robert Mania, Filip Toroński.

Kolejne pokazy spektaklu zaplanowano na: 21, 22 i 23 czerwca 2019 r.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
1
17%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
940
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group