Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6956
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: To potrwa, ale warto

Sobota, 16 marca 2019, 6:15
Aktualizacja: Niedziela, 17 marca 2019, 6:11
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: To potrwa, ale warto
Fot. Paweł Guszała
Wracamy do tematu prac prowadzonych na zlecenie spółki Wodnik w centrum miasta, gdzie modernizowana jest sieć wodno–kanalizacyjna na ulicy Sudeckiej i Alei Wojska Polskiego.

Na zlecenie WODNIK-a od kilku miesięcy w centrum miasta modernizowana jest sieć wodno-kanalizacyjna. To efekt realizacji dwóch projektów za łączną kwotę około 20 mln zł, które finalnie mają poprawić stan instalacji na ulicy Sudeckiej i Alei Wojska Polskiego. Na razie prace przebiegają planowo.

Nasz wykonawca nawet po przerwie zimowej, wynikającej z warunków atmosferycznych, wyprzedza harmonogram – zapewnia Wojciech Jastrzębski, prezes Zarządu PWiK „WODNIK”. - Już w tej chwili mamy powpinaną ulicę Sudecką, zdjęte barierki w jednej jej części. Jest oczywiście to połączenia z ulicą Bankową.

W związku z prowadzonymi pracami, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w tej części miasta. I to nie przez jeden, dwa czy trzy miesiące, tylko o wiele dłużej.

My staramy się przy tych pracach tak organizować ruch, żeby był w miarę płynny, bez objazdów. Wydaje mi się, że to nam się udaje, ale to niech ocenią mieszkańcy – mówi W. Jastrzębski.

Choć wiele zostało zrobione, to przed robotnikami jest jeszcze najtrudniejsze zadanie.

To będzie wpięcie wykonanych prac w skrzyżowanie Sudecka z Wojska Polskiego. To jest newralgiczne skrzyżowanie. Postaramy się to zrobić możliwie jak najmniej kolizyjnie – kończy W. Jastrzębski.

Prace wykonywane na zlecenie spółki WODNIK są przygotowaniem do realizacji dużej miejskiej inwestycji przy wsparciu unijnych środków - rewitalizacji Alei Wojska Polskiego. Wstępnie jej rozpoczęcie zaplanowane zostało na 2020 rok.

Twoja reakcja na artykuł?

15
68%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
4
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group