Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 3637
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: To już 25 lat współpracy powiatu jeleniogórskiego z Aachen

Poniedziałek, 2 marca 2015, 8:28
Aktualizacja: 8:31
Autor: Mea/Ts
Powiat: To już 25 lat współpracy powiatu jeleniogórskiego z Aachen
Fot. Archiwum Starostwa Powiatowego
Z okazji 25–lecia współpracy Powiatu Jeleniogórskiego z Regionem Miast Aachen – 20 marca odbędzie się debata młodzieży polskiej i niemieckiej z politykami regionów przygranicznych, zostanie otwarta wystawa fotograficzna „Karkonosze wczoraj i dziś”, wystąpi również zespół folklorystyczny Karkonosze. Wydarzenia te będą miały miejsce podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych Euregiowirtschaftsschau 2015 w Aachen.

Partnerstwo z Aachen jest jednym z najstarszych w Polsce i dzięki wieloletniej współpracy region jeleniogórski odwiedziło duże grono mieszkańców Regionu Miast Aachen. Targi konsumenckie Euregiowirtschaftsschau 2015 będą trwały od 19 do 22 marca w Aachen. Na imprezę pojedzie 21-osobowa delegacja z Powiatu Jeleniogórskiego m.in. starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska, przewodniczący dwóch komisji Rady Powiatu Jeleniogórskiego: Turystyki i Promocji Powiatu oraz Współpracy Zagranicznej i Partnerstwa, a także uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu oraz zespół Karkonosze.

Podczas spotkań odbędzie się debata młodzieży polskiej i niemieckiej z politykami regionalnymi, a dokładniej z przedstawicielami regionu jeleniogórskiego i Regionu Miast Aachen. Uczniowie będą nie tylko zadawać pytania, ale sami również powiedzą jak chcieliby, by w przyszłości wyglądało partnerstwo. Już w ubiegłym roku młodzi ludzie, podczas wspólnych spotkań w ramach projektu Greko, zwracali uwagę na kierunki rozwoju współpracy przygranicznej obu regionów. Wszystko po to, by przybliżać uczniom inicjatywę wspólnej Europy.

Wystawa fotograficzna „Karkonosze wczoraj i dziś” zorganizowana będzie przez Zbigniewa Kulika, dyrektora Muzeum Turystyki i Sportu w Karpaczu oraz Urząd Marszałkowski. Ekspozycja będzie prezentowana przez miesiąc. Podczas wernisażu wystąpi zespół Karkonosze.

Podczas targów specjaliści do spraw turystyki z regionów partnerskich wraz z młodzieżą polską i niemiecką zaprezentują ofertę turystyczną nie tylko Karkonoszy, ale również gmin, na wspólnym stoisku pod nazwą „Partnerzy w Europie”. Wyjazd dofinansowała Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej w Warszawie, z którą współpracuje jeleniogórskie Starostwo Powiatowe.

To pierwsza część obchodów jubileuszu zorganizowana po stronie niemieckiej. Kolejna odbędzie się po stronie polskiej, podczas Targów Turystycznych TourTec w maju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group