Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6783
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

To były półkolonie pełne radości i atrakcji

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 sierpnia 2014, 8:41
Aktualizacja: 8:47
Autor: Org
Fot. Organizator
„Radosne wakacje”– pod takim hasłem Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze zorganizował półkolonię dla ponad 20–osobowej grupy młodych mieszkańców miasta. Uczestnicy każdego dnia mogli brać udział w grach i zabawach, wycieczkach po mieście i okolicy, zajęciach z hipoterapii oraz dogoterapii, a także w spotkaniach z ciekawymi ludźmi.

Na półkolonii dzieci różniły się nie tylko wiekiem, ale też stopniem sprawności. - Od pierwszego dnia starsi oraz bardziej sprawni uczestnicy udzielali wsparcia swoim koleżankom i kolegom – relacjonuje Krystyna Demkowicz, przewodnicząca TKOPD.

- Szczególne budujące jest to, że żadna różnica nie stanowiła przeszkody, by radośnie spędzać wspólnie czas i doskonale się nie tylko bawić, ale i nabywać nowych umiejętności, pokonywać słabości, poznawać nowe miejsca oraz ludzi. Dzięki zapewnieniu pieniędzy przez Urząd Miasta oraz wsparciu wolontariuszy, uczestnicy mieli zapewnione nie tylko właściwą opiekę, wyżywienie, ale i szereg atrakcji - dodaje Krystyna Demkowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~gluś 10-08-2014 9:56
fantastycznie, szkoda tylko że wakacje już powolutku się kończą
~iza 10-08-2014 20:37
widzalam kolonistow nie wiedzacycb co z saba zrobie!!Przychodza na plac zabaw za "blaszakiem:.Wyposarzenie jest ,zbyt skromne,no i dla mlodsztch dzieci.Nie w wieku szkolnym.Wychowawcy wypoczywalni .siedząc zmeczeniem sprawiedliwym. .
~ 11-08-2014 11:49
DOLNOŚLĄZAK. Każda inicjatywa na rzecz dzieci i młodzieży jest cenna. Czy półkoloniami objęto tylko 20 smarkatych jeleniogórzan? Czy Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Związek Harcerstwa Polskiego zrzekli się magistrackiej kasy - na rzecz Terenowego Komitetu Ochrony Praw dziecka - na organizację półkolonii. Jakie zadania - przed wakacjami - prezydent powierzył urzędnikowi od edukacji i sportu w zakresie koordynacji pozaszkolnej frajdy dla dzieciaków, których rodziców nie stać nawet na wczasy nad macierzystym "Balatonem"? Tylko 20 smarkaczy skorzystało z półkolonii !!! Śmiać się? Czy płakać?
~do 11:49 11-08-2014 16:04
z tej konkretnej tak ponad 20, dla dzieci i młodzieży dzięki wsparciu Urzędu Miasta zorganizowano szereg form wypoczynku w formie półkolonii w domach kultury, lotnisku itp. i nie tylko ta 20 dzieciaczków a nie "smarkaczy" mogła skorzystać

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group