Czytających: 8890
Zalogowanych: 24

Jelenia Góra: To był pojedynek na absolutnym szczycie

Poniedziałek, 23 października 2023, 15:52
Remisem 2:2 zakończyła się konfrontacja na szczycie w ramach II ligi wojewódzkiej młodzików pomiędzy Karkonoszami Jelenia Góra, a Chrobrym Głogów. Na boisku zmierzył się bowiem aktualny lider z wiceliderem tabeli.

Przed startem tego pojedynku obie drużyny dzieliły w tabeli dwa "oczka" i mecz miał niebagatelne znaczenie jeśli chodzi o awans do I ligi wojewódzkiej młodzików na zakończenie jesiennych zmagań. Dodajmy, że rozgrywki w II lidze wojewódzkiej młodzików toczą się w dwóch grupach, a z awansu do elitarnej ósemki będą mogli się ciszyć tylko zwycięzcy swoich grup. Po meczu statu quo został zachowany. Doszło do podziału punktów po wyniku 2:2 i wciąż obie ekipy dzielą w tabeli dwa punkty, lecz w lepszej pozycji są prowadzący młodzicy Karkonoszy.

Jeleniogórzanie dowodzeni przez trenera Piotra Czernika przegrywali 0:1 od 17. minuty meczu (Jan Boczula), ale jeszcze przed przerwą zdołali odwrócić wynik i wyjść na prowadzenie 2:1 po trafieniach Błażeja Wilczyńskiego i Szymona Ignaczaka. Gol na wagę remisu dla głogowian padł w 69. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Maksymilian Rak.

Karkonosze Jelenia Góra - Chrobry Głogów 2:2 (2:1)

Karkonosze: Kurzelewski, Ignaczak, Krupa-Ogryzek, Ladziński, Piotrowski, Rokita, Szczerbaty, Turczyk, Wilczyński, Bartniczak, Dulz, Głażewski, Kowalski, Pawlak, Pfajfer, Romaniuk, Zapotocki-Zapolski.