Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 5145
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: To był bal dla siedmiuset par!

Wtorek, 2 października 2012, 18:27
Aktualizacja: 18:38
Autor: UM
Jelenia Góra: To był bal dla siedmiuset par!
Fot. UM
Tradycyjnie rozgrywany Międzynarodowy Turniej Tańca „Karkonosze Open” co roku podbija stawkę. Tym razem jego 47 edycja zgromadziła na parkiecie ponad 700 par z rozmaitych krajów, nie tylko europejskich. Jeleniogórska Szkoła Tańca „Kurzak–Zamorski” zorganizowała to spotkanie perfekcyjnie, choć bywały segmenty turnieju, kiedy parkiet hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze trzeba było dzielić na dwie części i – przy tej samej muzyce – na każdej części parkietu tańczyły pary różnych kategorii wiekowych.

Ponad 700 choreografii, czasami bardzo indywidualnych, ponad tysiąc sukien (bo niejedna para miała co najmniej po dwa komplety strojów do każdej z dwóch kategorii – tańców standardowych i latynoamerykańskich) – wszystko to robiło spore wrażenie.

Tym razem sędziowie nie mieli nawet czasu na wspólny obiad, w trakcie dwóch turniejowych dni czasu na przerwy obiadowe zabrakło. Rywalizacja trwała od godz. 9.30 aż do późnego wieczora.

Karkonosze Open urasta do jednego z największych turniejów tańca w Polsce, a z pewnością – co przyznali przedstawiciele PTT (Polskie Towarzystwo Taneczne) – ma najdłuższy życiorys. Nie ma w Polsce turnieju, który w jednym mieście byłby organizowany od bez mała pół wieku.

Tradycyjnie podczas każdego z turniejów organizowane są pokazy specjalne, najczęściej albo wysublimowanych gatunków tańca (modern jazz, hip hop, czy in.). Tym razem był to przejmujący pokaz tańca integracyjnego turniejowego, w którym jeden z partnerów był osobą niepełnosprawną. Widzowie mieli szansę zobaczyć w ich wykonaniu zarówno tańce latynoamerykańskiej, jak i standardowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
686
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Interwencja na Podwalu
 
112
Palił się komin
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group