Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 3514
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: To będzie ekopiknik!

Czwartek, 27 lutego 2020, 7:04
Autor: WAC
Powiat: To będzie ekopiknik!
Fot. WAC
Wczoraj (26.02) w Starostwie Powiatowym doszło do podpisania porozumienia w sprawie wzajemnej współpracy w zakresie realizacji i promocji zadania pn. "I Powiatowy Piknik Ekologiczny – MAM W SOBIE EKOGENY".

Zaplanowany na 14 czerwca Piknik będzie jedną z większych imprez organizowanych przez Powiat Jeleniogórski. Co więcej, dzięki podpisanemu porozumieniu samorząd powiatowy może liczyć na wsparcie Leśnego Banku Genów Kostrzyca, Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Ducha Gór”oraz Karkonoskiego Parku Narodowego.

Impreza odbędzie się na terenie kontenerowej szkółki leśnej w Miłkowie. W jej programie, mającym propagować postawy proekologiczne zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Między innymi podczas Pikniku zostanie rozstrzygniętych pięć konkursów: piosenki ekologicznej, na przygotowania stroju z materiałów nadających się do recyklingu, filmowego - „Dbam o czyste powietrze w mojej okolicy”, „Na tropie nielegalnych wysypisk” oraz skierowanego do samorządów: „Powiat wolny od azbestu. Nie zabraknie akcji „Elektrograty zamienimy na kwiaty”, w ramach której każdy kto przywiezie na imprezę zużyty sprzęt elektryczny będzie mógł w zamian otrzymać sadzonki roślin. Gwiazdą imprezy będzie zespół „Arka Noego”.

Cieszymy się, że wspólnie ze Starostwem Powiatowym będziemy współgospodarzem imprezy – mówi nadleśniczy Nadleśnictwa „Śnieżka” Katarzyna Adamczyk. - Na pewno będzie wiele atrakcji. My też przygotujemy niespodzianki dla mieszkańców i szkół uczestniczących w Pikniku. Każda impreza jest dobrą okazją do pokazania naszej pracy i mówienia o celu gospodarki leśnej. Na co dzień prowadzimy dużą działalność edukacyjną, poprzez udział naszych pracowników w zajęciach w szkołach i przedszkolach ale i z seniorami. To pierwszy tak duży projekt jaki będziemy realizowali ze współpracy z powiatem i innymi podmiotami. Ale na pewno damy radę -podkreśla nadleśniczy.

Twoja reakcja na artykuł?

21
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
5
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group