Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6380
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: TiSZ: Pierwsze kroki do przedstawienia

Poniedziałek, 9 listopada 2009, 20:47
Aktualizacja: 21:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: TiSZ: Pierwsze kroki do przedstawienia
Fot. TEJO
Około piętnastu młodych jeleniogórzan wystąpi wiosną w Warszawie podczas ogólnopolskiego przeglądu dokonań projektu Teatr i Szkoła przygotowywanego w Jeleniej Górze przez Teatr im. Norwida oraz Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystycznych.

Dziś na norwidowskiej scenie miała miejsce kolejna odsłona warsztatów TiSZ zaplanowanych na niemal cały rok szkolny, a realizowanych od września dzięki wsparciu Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego w Warszawie oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tym razem zajęcia z młodzieżą (po Bogdanie Kocy i Jacku Grondowym) prowadził Tadeusz Wnuk, odpowiedzialny za edukację teatralną aktor Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze. – Zaczynamy powoli pracę nad spektaklem, który pokażemy w Warszawie – mówił do uczestników projektu TiSz. Co to będzie? Jeszcze do końca nie wiadomo. Zanim adepci sceny poznają treść przedstawienia i swoje role, muszą się odpowiednio do tego przygotować.

– Jeśli dostaniecie teksty za wcześniej, nie otworzycie się całkowicie na zespół oraz na sztukę, tylko skoncentrujecie się każdy na swoim zadaniu. A nie na tym to polega – mówił Tadeusz Wnuk. Dlatego dzisiejsze warsztaty były poświęcone serii ćwiczeń ruchowo-dykcyjnych. Licealiści uczyli się także rytmu oraz harmonii dźwięków, a także poznawali przestrzeń sceny. T. Wnuk poprowadzi zajęcia w listopadzie. W grudniu instruktorem TiSZ będzie Łukasz Duda, animator i reżyser teatralny, twórca i lider Teatru Odnalezionego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group