Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10384
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Testowe zmagania z matematyką i fizyką

Środa, 23 listopada 2011, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Testowe zmagania z matematyką i fizyką
Fot. ....
Trzydziestu gimnazjalistów wzięło wczoraj udział w powiatowych eliminacjach konkursu zDolny Ślązak, które odbyły się w filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Tym razem uczniowie rozwiązywali test matematyczno–fizyczny.

Zakończył się już etap humanistyczny, w którym wzięło udział 53 gimnazjalistów. Test ma formę zamkniętą, a pytania układa specjalna komisja. Materiał wykracza poza typowy program nauczania w gimnazjach, więc uczniowie przygotowywani byli do niego na dodatkowych zajęciach lub sami poszerzali swoje matematyczno-fizyczne horyzonty w domu i bibliotekach.

- W etapie matematyczno-fizycznym dominują uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, ale większość gimnazjów wystawiło swoich reprezentantów. Mam nadzieję, że uda się przejść do następnego etapu jak największej ilości uczniów - powiedziała Jolanta Wójtowicz-Kut, koordynatorka konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista”.

Warto brać udział w tego rodzaju testach, gdyż zwycięstwo gwarantuje przepustkę do wybranego przez ucznia liceum i zwalnia z egzaminu gimnazjalnego, ponadto gwarantowane są atrakcyjne nagrody książkowe.

– Liczymy na dobre wyniki, gdyż dzięki temu możemy uniknąć pisania testu gimnazjalnego i podwyższyć sobie ocenę na świadectwie. Obawiam się fizyki, gdyż jest to moja słaba strona, ale mam nadzieję, że się uda – powiedziała Wiktoria Ryś, uczennica trzeciej klasy gimnazjum w ZSO nr 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group