Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7723
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Termy Cieplickie – wyścig z czasem

Wtorek, 22 marca 2011, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Termy Cieplickie – wyścig z czasem
Fot. Zbigniew Leszek
Rośnie tempo budowy centrum rekreacji wodnej w Cieplicach. Wykonawca musi się bardzo spieszyć. Termin oddania do użytku placówki wyznaczono na grudzień.

Termy Cieplickie Dolnośląskie Centrum Rekreacji powstają nieopodal Parku Zdrojowego w Cieplicach na terenie o powierzchni 1,4 ha nabytym przez miasto od PMPoland. Roboty miały się zacząć już latem ubiegłego roku, ostatecznie wystartowały jesienią. Zaawansowanie – jak na zdjęciach, które przysłał nam Zbigniew Leszek. Wykonawca musi więc „podkręcić” tempo, o ile zamierza zdążyć z oddaniem do użytku obiektu w grudniu tego roku. To ważne, bowiem procedury unijne (część pieniędzy pochodzi z funduszy UE) wymagają terminowości. Inaczej środki mogą przepaść.

Szacuje się, że każdego roku z term cieplickich skorzysta około 200 tys. mieszkańców i turystów. Projekt term cieplickich zakłada wykonanie całorocznego kompleksu basenowo-rekreacyjnego z wykorzystaniem wód termalnych o właściwościach leczniczych i profilaktycznych. Wykonawca, konsorcjum firm TIWWAL z Warszawy i „Holma” z miejscowości Stare Babice za zbudowanie term dostanie 42 mln 778 tys. zł. Zakończenie prac planowane jest na grudzień 2011 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group