Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 4581
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Termy Cieplickie do rozbudowy

Piątek, 7 lipca 2017, 8:42
Aktualizacja: Niedziela, 9 lipca 2017, 10:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Termy Cieplickie do rozbudowy
Fot. Przemek Kaczałko
O około 600 metrów ma się powiększyć lustro wody w Termach Cieplickich, a więc około 50 proc. tego, co obecnie do dyspozycji mają klienci. – Plany mamy bardzo ambitne i chcemy je teraz zweryfikować – powiedział podczas czwartkowej (6.07) konferencji prasowej w jeleniogórskim Ratuszu, Dariusz Stolarczyk – prezes miejskiej spółki.

Idea rozbudowy kąpieliska wiąże się z ogromnym zainteresowaniem pobytem w Termach Cieplickich, bowiem jak zaznaczył prezydent Jeleniej Góry - w ciągu trzech lat osiągnięto wynik (milion gości), który zakładano na 5 lat. - Widać, że nie mieliśmy dość odwagi i wyobraźni projektując Termy. Trzeba było robić dwa razy większe, ale nie bardzo było gdzie, a w tzw. międzyczasie zmieniły się stany własnościowe – powiedział Marcin Zawiła.

Aktualnie zbierane są oferty do przetargu na koncepcję rozbudowy Term Cieplickich, które można składać do 15 lipca br. - Mam nadzieję, że pojawią się nowe pomysły, nowe spojrzenie, w jakim kierunku mają podążać Termy – powiedział D. Stolarczyk.

W drugim etapie ma zostać ogłoszony przetarg na przygotowanie dokumentacji wykonawczej pod realizację inwestycji i jeżeli wszystko będzie przebiegać po myśli władz spółki i Miasta, w roku 2018 może się rozpocząć rozbudowa, której zakończenie planowane byłoby na rok 2019.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group