Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 9367
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Termy Cieplickie do remontu

Środa, 22 czerwca 2016, 7:56
Aktualizacja: Czwartek, 23 czerwca 2016, 8:18
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Termy Cieplickie do remontu
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Przeciekający świetlik dachowy oraz cztery popękane szyby elewacyjne – to usterki w obiekcie Term Cieplickich, które mają zostać usunięte do końca września br. Mimo gwarancji, generalny wykonawca uchylał się od wykonania poprawek, dlatego prace zleciło teraz Miasto. Kto za to zapłaci i czy obiekt jest bezpieczny dla kąpiących się?

Jak zapewnia Zbigniew Kubiela, prezes Term Cieplickich, usterki nie wpływają na bezpieczeństwo klientów. - Wykryte wady w żaden sposób nie zagrażają osobom korzystającym z Term, ale trzeba je usunąć ze względów estetycznych i praktycznych – mówi Zbigniew Kubiela.

Wady wykryto już dawno. Do tej pory nie udało się ich jednak skutecznie usunąć. Generalny wykonawca Term Cieplickich – mimo wezwań władz Jeleniej Góry – nie podjął się ich usunięcia. - Już jakiś czas temu zwróciliśmy się do firmy Castellum z żądaniem usunięcia wad w ramach gwarancji, ale nie doczekaliśmy się wykonania tych prac. Dlatego ogłosiliśmy zapytanie ofertowe, wyłonimy nowego wykonawcę i zapłacimy mu z kwoty gwarancyjnej zabezpieczonej od Castellum – informuje Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry. – Miasto nie poniesie więc żadnych kosztów tych napraw – dodaje wiceszef miasta.

Chodzi o uszczelnienie świetlika dachowego w głównym holu Term, a także wymianę popękanych szyb elewacyjnych w oknach sali fitness i poczekalni, a także w hali basenowej i na klatce schodowej przy wyjściu na plażę basenową zewnętrzną. To jednak nie koniec. - Niebawem ogłosimy kolejne zapytanie ofertowe dotyczące poprawy wentylacji w „podbaseniu”, co również zostanie sfinansowane z kwoty gwarancyjnej głównego wykonawcy obiektu – dodaje Jerzy Łużniak.

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
871
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group