Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 8014
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Terenówka dla strażaków OSP z Podgórzyna

Sobota, 26 lutego 2022, 7:01
Autor: WAC
Podgórzyn: Terenówka dla strażaków OSP z Podgórzyna
Fot. OSP Podgórzyn
Kolejne auto mają do swojej dyspozycji strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Podgórzynie. Jest to pojazd z napędem na cztery koła Land Rover Defender.

Samochód do tej pory służył w zlikwidowanej jednostce OSP Borowice. Został wyprodukowany w 1994 roku, ale po kapitalnym remoncie w pełni nadaje się do działań gaśniczych. Środki na modernizację pojazdu pochodziły z wkładu własnego OSP oraz wsparcia z Urzędu Gminy w Podgórzynie. Strażaków wspomógł też jeden z lokalnych zakładów ślusarskich, który nieodpłatnie wykonał naprawę zderzaka.

Nasz nowy nabytek ma być wykorzystywany do akcji gaśniczych w lasach i przy walce z niewielkimi pożarami – mówi naczelnik OSP Podgórzyn Marek Musiałowski. - Dlatego chcielibyśmy, aby na jego wyposażeniu znalazł się agregat gaśniczy ze zbiornikiem na wodę o pojemności 200 litrów. To kosztuje 18 tysięcy złotych. Do tej pory na jego zakup otrzymaliśmy 6 tysięcy złotych od Lasów Państwowych. Zwróciliśmy się też o wsparcie do Karkonoskiego Parku Narodowego. Czekamy na odpowiedź.

Twoja reakcja na artykuł?

9
90%
Cieszy
1
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group