Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6165
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Terenówka dla naszych strażaków ochotników

Poniedziałek, 16 marca 2015, 16:05
Aktualizacja: Wtorek, 17 marca 2015, 7:27
Autor: Angela
Jelenia Góra: Terenówka dla naszych strażaków ochotników
Fot. Angela
Druga toyota hilux za 135 tys. zł trafiła dzisiaj (16.03) do jeleniogórskich strażaków ochotników. Wcześniej nowe auto dostała jednostka OSP Raszyce, tym razem przekazano go jednostce OSP w Jagniątkowie. – Ten samochód umożliwi nam dojazd do trudno dostępnych miejsc, bo mieszkamy w terenie górskim i do tej pory zdarzało się, że mieliśmy z tym problem – mówił naczelnik OSP w Jagniątkowie Jan Herba.

Oficjalne przekazanie auta odbyło się przed jeleniogórskim Ratuszem. Uczestniczyli w nim strażacy ochotnicy z obu jednostek OSP: Raszyce i Jagniątków. Kluczyki strażakom z Jagniątkowa przekazali: prezydent Jeleniej Góry Marcina Zawiły i jego zastępca Jerzy Łużniak, a także burmistrz partnerskiego miasta Bad Muskau.

M.in. dwie terenowe toyoty z hakiem holowniczym i napędem na cztery koła udało się bowiem kupić dzięki wspólnemu projektowi Jeleniej Góry i Bad Muskau. Miasto zapłaciło tylko 15 procent wartości auta, a 85 procent pochodziło z dofinansowania unijnego, z programu Polska-Saksonia.

- W ramach wspólnego projektu pod nazwą „Ochrona przeciwpowodziowa obszarów uzdrowiskowych w Jeleniej Górze i Bad Muscau” zrobiliśmy już odnowy Parku Norweskiego w Jeleniej Górze i parku w Bad Muskau – mówił prezydent Marcin Zawiła. – Jednym z elementów tego projektu było doposażenie w sprzęt przeciwpowodziowy ochotniczych straży pożarnych i służb, które zajmują się tym zajmują. Dzisiaj, w ramach podsumowania tych działań, przekazujemy drugi z samochodów dla naszych ochotników, tym razem z Jagniątkowa. Dziękuję p. burmistrzowi za współpracę i myślę, że to nie jest ostatni wspólny projekt. W tym roku chcielibyśmy jeszcze dokupić strażakom przyczepki, którymi mogliby dowozić potrzebne wyposażenie – dodał M. Zawiła.

OSP Jagniątków obecnie dysponowała samochodem marki Volkswagen T-4, który cztery lata temu kupiła z pieniędzy zebranych przez mieszkańców. - Teraz do pełni szczęścia brakuje nam tylko garażu, ale prezydent już obiecał pomoc finansową, więc jesteśmy dobrej myśli – dodał Jan Herba.

Przekazanie nowego wozu budziło zainteresowanie mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych. Razem ze strażakami sfotografowała się m.in. ponad 1,5 roczna Jula z babcią.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group