Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 10357
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tenisowy balon oficjalnie otwarty

Sobota, 8 grudnia 2012, 20:24
Aktualizacja: 20:25
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Tenisowy balon oficjalnie otwarty
Fot. Tomasz Raczyński
W mroźny sobotni poranek na kortach przy ul. Sudeckiej odbyło się oficjalne otwarcie tenisowego balonu, w którym zawodnicy zrzeszeni w klubie, jak i amatorzy będą mogli trenować bez względu na warunki atmosferyczne.

Inwestycja, na którą czekał tenisowy region jeleniogórski od wielu lat była możliwa dzięki współpracy osób prywatnych z władzami miasta. Istotny wkład w realizację planów miał Janusz Lewiński - trener aktualnych drużynowych mistrzyń Polski juniorek z Klubu Tenisowego Jelenia Góra. Pan Janusz wraz z bratem sfinansowali zakup balonu, a Miasto udostępniło część kortów przy ul. Sudeckiej nieodpłatnie, dzięki czemu tenisowe areny nie będą jak co roku świecić pustkami w oczekiwaniu na wiosnę, a zawodnicy i amatorzy będa mogli szlifować swoje umiejętności bez konieczności kosztownych wyjazdów do Ściegien czy Złotoryi.

W ceremonii wzięło udział wielu znamienitych gości: Marian Woronin - wicemistrz olimpijski z Moskwy (1980 r.) w biegu na 100 metrów, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska - posłanka na Sejm RP, Marcin Zawiła - prezydent Jeleniej Góry, a także Mirosława Dzika, Paweł Domagała i wielu innych.

Przy okazji podziękowano trenerowi Lewińskiemu za wkład w rozwój tenisa w Jeleniej Górze, który obchodził swoje 50. urodziny. Specjalne upominki otrzymał od posłanki Sekuły-Szmajdzińskiej, Roberta Obaza oraz Piotra Paczóskiego.
- Możemy teraz trenować przez cały rok w dobrych warunkach tak jak trenuje cała Polska, do tej pory pół sezonu było stracone, trzeba było jeździć do innych miast, trenować - mówił trener Janusz Lewiński.

- Po pięćdziesiątce nie tak łatwo przebiec "setkę". Dzisiaj chętnie oglądam jak młodziez biega, gra w tenisa, piłkę nożną. Zajmuję się organizowaniem sportowych dla dzieciaków, w ciągu roku 700-800 imprez lekkoatletycznych. Uważam, że każda inicjatywa sportowa, która pozwala młodzieży zająć się sportem, która odciąga młodzież od komputerów, telewizorów to jest pozytywna inicjatywa i należy to wspierać. W dniu dzisiejszym młodzież w porównaniu do 30 lat wstecz skacze w dal o 30 cm mniej, to jest chore. Wszyscy wiemy, że rodzice piszą zwolnienia z w-f'u, natomiast to kiedyś wyjdzie w zdrowiu - powiedział wicemistrz olimpijski, Marian Woronin.

- Cieszę się, że tenisiści mają gdzie grać. Ludzie, którzy ten sport uprawiają wyczynowo, ale i ludzie, którzy uprawiają go rekreacyjnie mają gdzie grać. To jest taki fajny model kiedy Miasto dogaduje się z działaczami sportowymi na dobrych warunkach: my oddajemy im do dyspozycji miejsce, nie pobieramy opłat, oni stawiają na tym balon, szkolą młodzież, korzystają z tego - to jest takie partnerstwo publiczno-prawne. Życzyłbym sobie, żeby wszyscy działacze sportowi też starali się myśleć nie tylko w kategorii dajcie 200 tysięcy, 600 tysięcy, natomiast też sami byli w stanie podjąć jakąś inicjatywę tego typu - mówił prezydent Marcin Zawiła.

Przed południem wynajęcie kortu będzie kosztować 50 zł za godzinę, po południu 60 zł. Do dyspozycji są dwa korty.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1153
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group