Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5880
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Telebimy z olimpiadą nie dla jeleniogórzan

Piątek, 8 sierpnia 2008, 14:01
Aktualizacja: 15:49
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Telebimy z olimpiadą nie dla jeleniogórzan
Fot. Archiwum
Rozpoczynające się dzisiaj Igrzyska Olimpijskie w Pekinie jeleniogórzanie będą mogli zobaczyć tylko w swoich domach, lub w pubach. Miasto nie ustawi bowiem telebimów przy ratuszu. Dlaczego? – Bo nie ma takiej potrzeby, a poza tym nie ma na to pieniędzy – usłyszeliśmy.

Telebimy będą w Legnicy i Lubinie. Tamtejsi samorządowcy zafundowali mieszkańcom zbiorowe śledzenie olimpijskich emocji. W Jeleniej Górze brak inicjatywy ze strony urzędu miasta w ramach dostarczenia mieszkańcom rozrywki w formie telebimów podczas najważniejszych wydarzeń, już nikogo nie dziwi.

Podobna sytuacja zaistniała dwa miesiące temu podczas Euro 2008,. Gdyby nie właściciele barów, pubów i ogródków piwnych, o wspólnym oglądaniu rozgrywek piłkarskich, jeleniogórzanie mogliby pomarzyć. Miasto uważa bowiem, że telebimy są za drogie i niepotrzebne.

– Właściciele ogródków gastronomicznych zawsze ustawiają telebimy podczas większych imprez sportowych, dlatego ustawienie dodatkowych ekranów przez miasto nie miałoby sensu – tłumaczą urzędnicy z Wydziału Promocji i Infromacji Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.
Poza tym jednodniowe ustawienie telebimów to kwota rzędu około 2 tysiące złotych, a miasta na to nie stać.

Mieszkańcy nie chcą komentować polityki finansowej miasta. Cieszą się, że nie wszyscy są tak oszczędni i zapewniają, że wspólne sportowe emocje i możliwość dopingowania polskich zawodników podczas olimpiady, jest dla nich bezcenne.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group