Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 14424
Zalogowanych: 31
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Teatr Norwida straci dofinansowanie na remont?

Poniedziałek, 22 stycznia 2018, 14:03
Aktualizacja: Wtorek, 23 stycznia 2018, 14:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Teatr Norwida straci dofinansowanie na remont?
Fot. użyczone
Zapowiadany przez władze miasta na wrzesień 2017 roku, start modernizacji Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, nadal nie ruszył. O powodach opóźnień informowaliśmy już w poprzednich artykułach – czasu jest coraz mniej, a przetarg na prace budowlano–konserwatorskie unieważniono!

Przypomnijmy, pierwotnie zakładano, że zabytkowa część teatru, jak i przybudówka (dekoratornia) miały być Międzynarodowym Centrum Edukacyjnym, natomiast według nowej koncepcji główny budynek będzie przeznaczony wyłącznie dla potrzeb kulturalnych, a przybudówka będzie spełniała część magazynową i administracyjną. W związku ze zmianami, całe zadanie podzielono na dwa etapy: pierwszy dotyczy zabytkowej części teatru, a na drugi etap placówka będzie ubiegać się o nowe środki.

Pierwszy etap ma kosztować do 20 milionów złotych, z czego ok. 15 milionów to środki europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Problem w tym, że przyznane dofinansowanie nie jest bezterminowe – prace mają się zakończyć do 21 grudnia 2018 roku! Otwarcie ofert nastąpiło w dniu sesji budżetowej Rady Miejskiej Jeleniej Góry (17.01) i jak się okazało, zgłosiły się dwie firmy, które zaproponowały znacznie wyższą kwotę, niż zakładano. W związku z tym zdecydowano o unieważnieniu przetargu. Zamawiający na prace budowlano-konserwatorskie chciał przeznaczyć 12,737 mln zł (brutto). Oferty, które wpłynęły złożyły: Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum z Wrocławia (20,65 mln zł) oraz Pre-Fabrykat z Miłkowa (ok. 24,6 mln zł).

Co dalej z inwestycją? - Naszym obowiązkiem jest wystartować z drugim przetargiem. W specyfikacji jest podany termin zakończenia prac i oferenci go znają – podkreśla Tadeusz Wnuk, dyrektor Teatru Norwida. - Przygotowujemy się do otwarcia drugiego przetargu, w tym tygodniu chcemy go ogłosić, aby oferty otworzyć 8 lutego – deklaruje T. Wnuk, który przyznaje, że to trudna sytuacja.

Co z dofinansowaniem, nawet jeśli uda się wyłonić wykonawcę w drugim przetargu, ale prace nie zostaną zakończone do 21 grudnia 2018 r.? Wówczas Teatr będzie musiał zwrócić środki unijne, a kwotę 15 milionów złotych Miasto będzie musiało najprawdopodobniej pokryć z własnych środków! Na początku lutego ma być też rozstrzygnięty przetarg na drugą część przebudowy teatru, dotyczący technologii teatralnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
734
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group